Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnşaat Mühendisliği okuyorum ve bir firmaya girmek istiyorum çünkü oto-kontrol denen bir şey bende yok ve ancak kendimi bir şeyler yapmaya mecbur bırakırsam kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Sizce bir firmaya gitsem ve durumu anlatsam beni kabul ederler mi yoksa ayakbağı olarak mı görürler?

Dersleri geçmeye zorunlu olmanız sizi motive edemiyor ama para kazanmak için bir işi yapmak zorunda olmanız sizi motive mi edecek? Bence aileniz sizi yeteri kadar destekliyorsa derslere odaklanın, para kazanmak istiyorsanız da ders verin ya da İnternet işleri gibi marjinal işler yapın (ödev hazırlamak, tercüme, vb). Zaten bir şirkete şu anda çalışan olarak girerseniz sizinle çok fazla uğraşmaları gerekir. 3. Sınıftan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz, o zaman aslında mühendislik eğitiminiz tamamlanmış olur ki o zamandan önce iş yerinde de kendinizi geliştirmeniz zor.
  • Paylaş
1

Cemile, Mesele para değil . Mesele "kendimi geliştirmek " adına yaptığım her işi yarım bırakıyor olmam.Zaten ücret karşılığı çalışmayacaktım. Gerekli programları öğrenmek olsun yabancı dil sorunsalının üzerine gitmek olsun ,teknik kitaplarla ilgili bilgi edinme olsun , gerçekleşmese bile bir projeye başlamak olsun vs .. Başladığım işleri bir bitirsem her şey çok güzel olacak ama yapamıyorum . Bu yüzden kendimi "iş "gibi bir sorumluluk altına sokmak istiyorum .

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

51 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt