Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnşaat Mühendisliği okuyorum ve ülkemde gelişim açısından bir fark yaratmak istiyorum. Ülkeme faydan dokunsun bir yenilik getirip önemli bir ihtiyacını karşılamak istiyorum. Düşüncelerim çok mu uçuk yoksa birçokları gibi ben de asgari ücretle başlayıp sonra zam alıp evlenip çocuk yapıp sonra emeklilik hayalleri mi kuracağım? Ne yapmalıyım isteğime ulaşmak için?

Sektördeki inovasyonları takip edebilirsin, yeni malzemeler, yeni teknolojiler. Bunun için yabancı inşaat bloglarını araştırmalısın benim kendi blogumda dahil bu konuda yetersiz. Akıllı binalar, inşaat sektöründe sanal gerçeklik, sürdürülebilir binalar, virtual construction kavramı ve inşaat sektöründeki yeri, BIM vb. konuları araştırabilirsin. Şeffaf taşıyıcılar geliştirilmeye çalışılıyor mesela, yapı fuarlarına gidebilir çeşitli yenilikçi malzemeleri görebilir bunlardan yola çıkıp araştırarak yabancı kaynaklardan çok daha fazlasına ulaşabilirsin.
  • Paylaş
1

Cemile, Size gerçekten çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar gerçekten tatmin edici ve emin olun söylediğiniz her şeye özenle bakıyorum

Cesaretine bağlı.. Risk alabildiğin ölçüde fark yaratabilirsin. Ayrıca bu farkı yaratma isteğinin ardındaki esas nedeni iyi düşün. Kapı yine paraya çıkıyorsa bu riski almaya değmez. Zira inşaat sektöründe zaten yenilik ortaya koymadan da fazlasıyla para kazanabilirsin.
  • Paylaş
1

Cemile, Hayır asıl mesele para değil ,elbette para değerli ancak ülkem için bunu ben yaptım demek bir idol olmak geleceğin mühendislerine konferanslar verip en ucra üni de de olsalar onları desteklemek ve tek başına bu sektörde sıyrılmak yerine birlikte büyümek niyetim.Bunu takdir edersiniz ki pek kimseye açamıyorum zira herkes ülkeyi sen mi kurtaracaksın derdinde

İnce mevzular bunlar : -)) Türkiye'nin jeopolitigine hic uymuyor : -))
  • Paylaş
1

Cemile, Cümlelerinizden anladığm kadarıyla siz de şu ülkeyi sen mi kurtaracaksın kafasında olan tiplerdensiniz

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

63 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt