Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnşaat sektöründe çalışacak mühendisler hangi yabancı dillere yönelmelidir?

İngilizce olmazsa olmaz, ve çok iyi bilinmeli. Bundan sonra Türk mühendisler için ikinci dil olarak önem sırasına göre açıklamalarıyla yazıyorum.

1-Rusça: Bize çok yakın ve büyük bir coğrafya. Sadece Rusya ile sınırlı değil, Rusça Türki cumhuriyetlerde de geçerli. Bu bölgede İngilizce sökmez, Rusça'yı bilmek çok büyük avantaj. Bu bölge en az Arap ülkeleri kadar gaz ve enerji rezervine sahip, yani para var. İnşaat şartnameleri Snip ve Gost'u iyi anlayabilmek için çok faydası olacaktır.

2-Arapça: Suudi Arabistan, Qatar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuzey Afrika'da rahatça kullanılabilir. Türklere sempati duydukları için ayrıca avantajı var.

3-Fransızca: Fransız sömürgeleri ve dünya çapında iş yapan Fransızlarla iş yapabilmek için çok büyük avantaj. Çünkü Fransızlar iyi İngilizce bilmezler ve Fransızca konuşulmasından çok hoşlanırlar.
  • Paylaş
İyi bir İngilizce'nin yanında inşaat sektöründe çalışanlar Rusça ve Arapça'ya yönelmeliler. Özellikle Rusça bilen inşaat mühendisi arandığını çoğu iş ilanında görmek mümkün.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

979 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt