Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan evriminin varsayılan geleceği nedir?

Bilime göre gelecekte insan ırkında olabilecek evrimler şunlardır;
  • Farklı ırklara sahip insanlar karışarak, genetik bir karışım oluşacak. Ancak insanların arasındaki bu tekdüzelik insan ırkının çöküşüne neden olabilecek bir özellik sayılmaktadır.
  • Nükleer savaş ya da gök taşı çarpması durumları yaşanması sonucunda insanlar ortama adapte olabilmek için radyasyona dirençli deri ve gece görüşüne sahip fiziksel özellikler kazanabilirler.
  • Genetiğin gelişmesi ile üst düzey özelliklere sahip ara türler gelişebilir ve doğal insanlar ve genetik üretim olan insanlar arasında bir savaş çıkabilir.
  • Doğanında geçireceği evrim sonucu insanlar bundan etkilenebilir ve daha güçsüz ve dirençsiz bir hal alabilir. Bu nedenle insanlara olan ihtiyacı karşılamak için robotlar, yapay zekalar kullanılabilir. İnsanoğluna olan ihtiyaç zayıflayabilir.
Yapılan araştırmalarda geçmişten beri insanların genetik diziliminde büyük değişmeler olduğu belirlenmiştir. Bu nedenle gelecekte insanların özellikleri birbirlerine çok benzeyecek. Çevrenin de büyük evrim geçirmesi ile insan ırkı belli olacak.

Evrim Teorisi


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

958 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları