Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan hayatta kalmak için kendi kanını içebilir mi?

Burada amaç enerji ederek hayatta kalmak ise kan içmenin çokta mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Kanı içebilmek için öncelikle bir yaranın, kesiğin oluşması lazım, açılan yarayı kapatmaya çalışan hücreler ekstra enerji tüketirler. Kanda bulunan kırmızı kan hücreleri, trombositler ve beyaz kan hücreleri bolca bulunur. Bunlar enerji verici hücreler değildir. Kanda var olan sindirim sonucu oluşan gıdalar büyük moleküller değildir. Ağızdan alınarak tekrar enerji elde etmek olası değildir. Sindirilmiş bir gıdayı tekrar kullanmak gibi bir durumdur.
Vücuda enerji sağlamak için, enerjisiz durumlarda vücut yağ ve proteinlerini kullanır. Proteinler en son kullanılır. İlk olarak da kaslardaki proteinler harcanmaya başlar.
Böyle bir durum yaşandığı zaman içerdiği elektrolitler ve su açısından idrar içmek daha mantıklıdır. Bu şekilde bir süre hayatta kalmayı başarabilirsiniz.
  • Paylaş
Önceden hazırlanmış kansa insan hayatta kalmak için kendi kanını içebilir. Bu hayvan kanı içmekle aynı şeydir. Ama vücudunda akıyor olan kanı içmenin hiç bir faydası yoktur, ekstra enerji vermez. Aksine var olan enerjiyi de azalttığından daha az yaşamaya sebep olur.
  • Paylaş