Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan hayatta yaptığı seçimlerinin her zaman arkasında olmak zorunda mıdır?

Öyle olsaydı "boşanma", "kürtaj", ...vb. kavramlar olmazdı.
  • Paylaş
Hayatımızı etkileyen, şeklini değiştiren kararları alırken her yönüyle düşünürüz.Sonuçta aklen ve vicdanen alınan kararında arkasından pişmanlık duymak kişiyi bunalıma sokar..Bu nedenle sorunun cevabı: zorundadır..Her zaman alınan karar yanlışta olsa olan olmuştur.Böyle olması gerekiyormuş deyip,umutla geleceğe bakma taraftarıyım...
  • Paylaş
5

Ömer Arkın, Peki zorunda olduğu taktirde insan kendisine zarara uğradığının kanısındaysa?

Begüm, Kendisine zarar vereceğini bile bile sadece zorunda olduğu için o kararı vermesi gerekiyorsa diye mi soruyorsunuz?

Ömer Arkın, ewt bi nebze ama karar verme değil verilmiş kararını değiştirme anlamında aslında insan yaptığı seçimin den cayabilir tabi sonuçları güzelse gibi geliyor bana.

Begüm, Tabi ki cayabilir..Nişanlanmışsındır, ama zamanla anlaşamayınca ayrılırsın..Ama birine söz vermişsindir, o kişide senin sözüne kararına göre işlerini yapmıştır, Bu durumda senin vazgeçmen,kararından dönmen hiç hoş olmaz..Böyle zamanda zorundasın..

Ömer Arkın, Ewt yaptığın seçimine göre değişir bazen etik olmasada yapılan yanlış olarak düşündüğün kararlardan vazgeçmeliyiz kararların seni iyi bir yere götürüyorsa doğru karardır yanlış bi kararı savunmak ahmaklıktır ... gibi geliyor .

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

420 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt