Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan istediği gibi, güzel bir ilişkiyi yakalamak için ne yapmalıdır?

Uzun süre hayatımızda güzel ve kalıcı bir ilişki olamıyorsa sorunun ne olduğunu nasıl anlayabiliriz? Düzenle
Birçok yaşlı çifte uzun ilişkilerinin sırrı sorulur . Benim en sık rastladığım cevap "O sinirliyken ben sustum, ben sinirliyken o sustu" cevabıdır . Zaten birçok ilişkinin bitme sebebi öfke halindeyken ağızdan çıkan istenmeyen kötü sözler değil midir?
 • Paylaş
Ben insanın bunu etkileyemeyeceğini düşünüyorum. İster kader, ister tesadüf, isterseniz karma deyin öyle bir ilişki yaşanacaksa kendiliğinden karşınıza çıkacaktır. Sokakta, barda, markette, işte, okulda rastalamazsanız sosyal medyada bir yerlerde rastlarsınız. Sonuçta kafası uyuşan iki kişi de en az birbirlerinin güzelliğine hayran olarak beraber yola çıkmış iki kişi kadar bu şansa sahiptir. Rastladıktan sonrası her zamanki normal nasihatler. Bu sefer daha uzlaşmacı olmalı, ilişkiyi etkileyecek, yön verecek her kararda iki kişi olarak düşünülmeli, daha sağduyulu olmalı, daha affedici olmalı gibi şimdiye kadarki ilişkilerimizde hata olduğunu düşündüğümüz şeyleri daha az yapmaya gayret göstermeli. Taviz verirken dikkat etmeli, kişiliğimizden değil (bunun geri dönüşü her zaman ağır olmuştur) ama ilişkinin sıhhati için bazı alışkanlıklardan ödün vermek insanı küçültmez. Belki de zaten aynı alışkanlıklara sahip biri bulunacaktır ve o güzel ilişki onunla olacaktır... Başarılı, güzel bir ilişkim var da bunları yazıyorum sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben de her seferinde bu nasihatlere uymaya çalışıyorum... .
 • Paylaş
1

Ece Naz Sonat, Olayı çözmüşsün abi :D

Geçmişi tekrarlamamak ve cesaret etmek, yeni şeylere açık olmak bahsettiğiniz ilişkiyi yakalama ihtimalini arttırabilir.
 • Paylaş
Bence en önemli şey birbirine olan saygıdır saygı olduktan sonra her şey olur diye düşünüyorum
 • Paylaş
Hiçbir şey yapmamak daha iyi bence keza bir ilişki yakalamaya çalıştığımızda genelde biz iyi şeyler istesekte "arayan belasını da bulur mevlasını da" sözünden ilk kısmı gerçekleşiyor mevla kısmı olmuyor pek =) . Birinin hayatımızda olmasını istediğimizde genel olarak karşımızdaki kişiden hoşlanmaya zorluyoruz kendimizi ve bu çok yanlış.
 • Paylaş
Güzel bir ilişkinin temeli birlikte olmak istediğin kişiyi herşeyiyle tanıyıp, benimsemekle başlar.
Sevmek herkes için çok basit bir duygudur aslında. Zor olan ne kadar devam ettirebildiğimizdir. Günümüz ilişkilerinin çoğu karşımızdaki insanı tanımadan bir kaç günlük muhabbet ve tabiki fiziki beğeni ile başlıyor. Sonra bu iş birbirimizi tanımaya başladıkça boka sarmaya başlıyor. O bir kaç günde muhhabet ettiğimiz ve etine buduna hayran kaldığımız şahıs bir kaç ay sonra kabak tadı vermeye başlıyor.
kısacası eğer güzel bir ilişkiniz olsun istiyorsanız bence onu tanımakla başlayın. Hatta arkadaş olun. O kişiyi tümüyle tanımaya çalışın ve en önemlisi onunla eğlenebiliyormusunuz bunu anlamaya çalışın. Sevgi, saygı vs vs.. Bunlar en son :)

diğer türlü kumar oynamaya devam edersiniz. Belki bir gün masadan galip kalkabilirsiniz.
 • Paylaş
1

Serdar Alan, Önce, fiziki güzellik konuşur sonra seviye , anlayışlar ama en son karekter konuşur.

Bencil olmamalı, sağduyulu davranmalı, değerlerinden taviz vermemeli asla...
 • Paylaş
Önce gerçekten sevmeli ve bunu hissetirmelidir.
 • Paylaş
Kişinin kendi olup nelerden hoşlanıyorsa o konularda kendini geliştirmesi ve yapmak istediklerini ertelememesiyle başlar güzel ilişkiler.
Gerisi idare etmeye girer.
 • Paylaş
Tüm yazılanlara ek olarak kişinin kendine de karşısındakine de iyi bakabilmesi önemlidir. Yansız olmaya çalışarak. Yoksa ben şu haldeyim onun yaptığına bak der durur, ilişkiler de uzun sürmez böylece. Ne çok böbürlenmeli ne de çok kendini altta görmeli kişi. Mütevazı olmayı bilmeli ve mütevazılığı da taşımalı. Eğer bundan nemalanırsan sana hep mutsuzluk yolları, karşındakine de büyük haksızlık olur. Kendin ol, karşındakinin de kendisi olmasına izin ver. Eğer ondan hoşlandıysan bu boşuna değildir. Sebebi geçmişi, tecrübeleri, yaşamışlıklarıdır. Eğer ondan hoşlandıysan demek ki daha fazla hoşlanabileceksindir. Emek . . emek . . Bu bir hayal tabii . .
Ama şunu yazmadan da edemeyeceğim. Amaç uzun bir birliktelik ise, vitamin ve doping katkıları yap kendine. B12 al, yetmedi lustral kullan yani bir şekilde güç topla. Karşındakinin köpeği ol, senin isteklerin söz konusu olmasın, karşı taraftan bir şey beklemezsen, kendi sorunlarını saklayıp, onun sorunlarını da ona çaktırmadan çözersen, hatta hiçbir şey yapma ama onun için üzüldüğünü, onun ne kadar haksızlığa uğradığını söyleyip, sahtekarca yanında olursan. İlişkin uzun sürer. Gerçi bu da emeğin başka türlüsü. Yine emek :)
 • Paylaş
Doğru insanı bulmak gerekir.
 • Paylaş
Sabır edip gününü beklemesi ve günü gelip karşısına çıktığında şu 3 günlük bok gibi dünyada değerini bilip şükredip sonuna kadar gitmesi lazım.. .
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

571 Görüntülenme14 Takipçi12 Yanıt