Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan ne için yaşar?

kendisi icin yasar!
  • Paylaş
o insanın hayata bakış açısına göre değişir.kimisi sevilmek için kimisi saygı görmek kimisi sex kimisi içki uyuşturucu kumar vb kimiside hepsinden biraz tadmak için.
  • Paylaş

gördüğüm kadarıyla başkaları için yaşanıyor

  • Paylaş
 insan hayatı boyunca insan olabilmeyi öğrenir bunun için yaşar farkında olmadan farkına vardığında da genelde sona gelmiş olur kanımca
  • Paylaş
insan ölmek için yaşar.
  • Paylaş

İnsan ne için yaşadığını anladığı sandığı an, o ana kadar kendini, o amaç doğrultusunda yaşamadığı için yaşamadı farzedecektir. Bu "sanma" durumu bir sonraki "sanma" anında gerçekliğini yitireceğinden, bu durumun da zincirleme etkisinin sonsuza kadar uzadığını düşünürsek. Hiç bir zaman sabit kalacak bir "sanma" durumu olamayacak, geldiği en son noktada bile kendini yaşamamış sayacak bunun yanında da diğer bir elinde geçmiş bir ömür olacak . En son bağlamda ömrü eşittir yaşanmamışlık olacaktır. Ne için yaşadığın cevabı yaşamamak için olur. Yaşamak ve olumsuzu Yaşamamak birbirinini tamamlayan oldu. (Destekleyici felsefeler; ying yang ve Einstain'in bir şeyin varlığının yokluğuyla bilinmesi hakkındaki söylemi)

  • Paylaş

Hiç bi zman ne için yaşadığımızı anlayabilme gibi bir durumumuzun olması mümkün değil.. Çünkü tek bi amaç insanı tatmin etmez..Bir şeyi çok istersin, elde edersin..Elde ettikten sonra artık başka bişeyi kendine amaç edinirsin.. Bunu anlamak için belki de sorular yöneltmeliyiz.. İnsan mutlu olmak için mi yaşar? İnsan sevmek için mi yaşar? ya da başarı için mi? Bunları söylerken farkettimki benim bu sorudan anladığım dünyevi olarak bi amaç edinmek yaşamak için..Bu da kişiye göre değişken bi durum.. Bu bağlamda bişey dmek afaki kalır.. Fakat tanrıyı kabul eden ve iman edenler, ölmek için yaşar..

  • Paylaş
İnsan kendi iradesi dışında Dünya'ya gelir. Kendi iradesi ile gidebilir, ama gideceği yerden emin olamadığı için çoğunlukla bilineni, yani yaşamayı seçer.  Dolayısı ile mecbur olduğu için yaşar. Mecbur olduğu için yaşayan insan, yaşamına devam etmek için amaçlara ihtiyaç duyar. Kimisi ün, kimisi yönetme, kimisi mutluluk. Amaçlar kişiden kişiye değişir. En Amaçsız yaşadığını iddia edenin bile günlük bazı amaçları vardır. Mesela karnını doyurmak. Dünya'da hiçbir amacı kalmayan insan, kısa sürede ölür. 
O halde İnsan, Mecbur olduğu amaçları gerçekleştirmek için yaşar.​
  • Paylaş
amacı solucanla aynıdır, üremek.
  • Paylaş