Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan neden duvarında milyon dolarlık değeri olan bir tablo veya bir kenarda süs eşyası olarak binlerce yıllık 'esirler' tutarlar kendilerine?

Sanata, özellikle de resimlere çok büyük ilgim var. Ancak, insanların neden milyonlarca dolar vererek sanatı gösteriş meraklısı ellere bıraktıklarını bir türlü anlamış değilim. Bence bu sanata sahip olarak balta vurmaktır. Bu, o tablolar üzerinde inceleme yapmak isteyen o kadar çok sanatçı varken, sırf gösteriş uğruna onların belki de çocukluk hayallerini ellerinden almaktır. Arkeolojik "çalıntılar" içinse diyecek söz bulamıyorum.Düzenle
Şimdiki zaman insanların ruhunu okşamadığı ve insanlar eski zamanlarını özlediklerinden dolayı nostaljiye her zaman bir sempati beslenmesi insanları eski zamanda tutuyor. Sebebi eskiye sempati ve eskiye sahip olmanın kendilerini değerli hissettirmesi.
  • Paylaş
Toplumun içinde yaşayan fakat kendilerini ayrı bir kateagoride tutan ki bu kişilerde ikiye ayrılır. Birincisi bu tür eserlere önem veren ve bu eserleri koruyarak nesilden nesle akmasını sağlayarak bu objelere ve üretenlerine duydukları saygı ve değer ile ölçülendirip korurken, kimileri ise gösteriş amaçlı ve sadece kendilerinin sahip olma arzusuyla bu tür eski eserelere önem veya itimat ederler. Ama kesin bir sonuç vardır. SAHİP OLMANIN HAZZI. . .
  • Paylaş
Özel olduğunu düşündüğü için. Az olanın değerli olduğu ve o az olan şeyin kendisine özel yaratıldığını düşündürtmek için gizli bir ego yatar bence bunun altında
  • Paylaş
Eğer büyük sanatçılar sanatlarını topluma mal edilmeyip zengin kesimin oyuncağı olacağını bilselerdi asla icra etmezlerdi bence. Sanat kapitalizm için değil, toplum için daha da önemlisi sanat içindir.
  • Paylaş
Büyük sanatçıların hayatına baktığınızda çoğunluğunun kendi döneminde tam olarak anlaşılamamış olduğunu fark edersiniz. Bu insanlığın onların algı seviyesine gelecek yıllarda ulaşmasının sebebidir. Bu yüzdendir ki o sanat eserleri üzerinden yıllar geçtikten sonra değerlenmektedir. Antika sınıfına girmeleride fiyatlarını arttırmaktadır.
  • Paylaş
Kisiye Gore degisir Kimi o tablolardan veya sus eşyalarıni cok sevdigi 've bağlandığı icin esir tutar kimisi sagdece egosunu tatmin eder
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

206 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt