Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan neden öpmek ister?

              İnsan Davranışları

Öpüşmek ilk olarak Primatların yavrularını beslemek amacıyla ağızdan ağza vermeleri ile başlamıştır.Daha sonra duygusal anlamlar kazanmıştır.Bilim adamlarının açıklamalarına göre eş seçmek için öpüşülür genetik olarak uyumlu olup olmamaya bilinç altı ile karar verilir.Üreyebilmek için öpüşmenin gerekliliği atalarımızla başlamıştır.Maymunlarla başlayan öpüşme homo sapiens (insan) ile devam eder. Birde önemli bir nedeni Feromon denilen kimyasal ileticiler öpüşerek yayılır ve insan ilişkilerinde önemli rol oynar.


  • Paylaş
bu tespit çok tutarsız geldi bana, acaba bir alıntı mı  @GNCKSE

çünkü ağızdan beslenmeyi primatlara ( basit çe maynumsulara) bağlmak primatlardan önceki canlıların ağız yolu ile beslenmediğini iddia etmek demektir. halbuki bu günk kuşların ataları ve onları olan dinozorlar ve öncesi muhakkaki ağızdan besleniyordu. yani primatlar bu hallerine dinozor ve daha öncesi tarihi canlılardan önce geldiyse bu yaşam tarzı ara evrim gibi gereksiz bir yere götrr bizi.

yani şöyle primatlar dinolardan önce evrimi tamamlamış ama aynı evrimi dinolar yaşamın doğal akışının tersine (inatla) bir kez daha yaşamış olurlar , halbuki bu doğal değil bilimsel de değil. temel de tüm canlılar emme yoluyla  besleniyor. ya ağızdan yada anne memesinden yani bunu primatlara ve oradan da insana bağlamak çok basit ve tutarsız.

insanlarda sinir hcreleri 2 ayrı nokta da yoğunlaşır birisi genital bölgeler diğeri ise oral bölgeler.

genital bölgeler üremenin devamı. oral bölgeler ise yaşamın devamı için şarttır.

hal böyle olunca sinirler nerede yoğunsa tüm canlılarda o bölge duygusal erojen bölge olacaktır.

doğal olarak öpüşme de sinir ağlarının erojen olarak akıllı yada duygusal gelişimi tamamlanmış canlılarda etkin olmasında en öndedir. ne primatlerdan kalma nede evrimin etkisi sadece doğal yaşam ve üreme güdüsü.
  • Paylaş
2

Gonca Köse, Şunu belirtmek isterim canlıların genel olarak zaten ağzından beslendiğini biliyoruz..Benim kurduğum cümlede ağızdan ağza besin aktarımı yaparak dudakların bu şekilde ilk defa anne ve yavru arasında iletişim kurduğuydu.Kuşlar da yavrularını ağızları ile besler evet ama Dudak olmadığı detayını atladınız sanırım..

Hakan, öyle ya, kemikten dudak olmaz :)

Cinslerin birbirini öpmek istemesini bilemeyeceğim ama, her buluşmada ayrılmada karşılaşmada birbirimizi öpmemizin bilimsel bir açıklaması var mı çok merak ediyorum. Hele şu el öpmesini kim bulmuş acaba? Nedir bu bakteri alışverişi anlamış değilim. Toplum olarak bu konuda çok gereksiz buluyorum bizi!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1821 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt