Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan üzerindeki yoğun baskıdan nasıl kurtulabilir?

Baskıyı oluşturan nedenleri irdelemek ve sakin kafayla düşünmek lazım. Sinir ve stresin zamanınızı daraltıp, bunun da baskıyı artırabileceği düşünülerek, sakin olmayı denemeli ve baskıdan kurtulmazsanız, baskının dozunun daha da artıracağı gerçeğini unutmamalısınız.

Eğer iş hayatınızın, eğitim hayatınızın baskısı varsa planlamaya gidebilirsiniz. Zamanı iyi kullanmaya, elinizdeki işi, ödevi, sınav çalışmasını yetiştirmeye bakmalısınız. Çevreden konu hakkındaki deneyimli kişilerden yardım almayı deneyebilirsiniz.

Sorun aile ile ilgiliyse, arkadaşlarla ilgiliyse, ya da partnerinizle ilgiliyse, sorunların konuşmadan çözülemeyeceğini unutmayın ve bu konuda yapıcı ve sakince konuşmayı deneyin.

Duygusal bir baskı, bunalım söz konusuysa, durumu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi kendinize sorun. Arkadaşlarınıza anlatın, dertleşin. Yürüyüşe çıkın, yeşil çay için. Müzik dinleyin. Sevdiğiniz şeylere, yeni hobilere yönelmeyi deneyin. Eğer kendi kendinize çözemeyecek gibiyseniz bir uzmandan yardım almaktan çekinmeyin.


  • Paylaş

Ne baskısı olduğuna ve kimin yaptığına göre değişir. Ama genel olarak şunu söylebilirim onlara bir birey olduğunu, kendi kararlarının kendisine ait olması gerektiğini göstermeli.

Asıl tavsiyem:

İnsanları hayat'ında kılmalı, hayatı değil!

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

445 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt