Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan, zihninde canlandırdığı her şeyi resmedebilir mi? Bunu yapmak doğal bir yetenek mi gerektirir yoksa öğrenilebilir bir eylem midir?

Resim çizmek konusunda hiçbir tecrübem ve yeteneğim olmadığını düşünüyorum ama yine de eğitim alarak bu sanatı öğrenmek istiyorum. Mümkün müdür? Nasıl ve ne kadar sıklıkta pratik gerektirir? Düzenle
Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki eğitim alarak bu sanatı öğrenebilirsiniz. 6-7 yaşından 6. Sınıfa kadar resim kursuna gittim şu an da istediğim resmi çizebiliyorum. Evet yeteneğim vardı fakat aldığım eğitimle bunu en iyi hale getirdim. Aynı şekilde siz de bunu başarabilirsiniz.
  • Paylaş
Benim bilgisi kadariyla yetenek doğuştan gelen bir şeydir. Bazı şeylerin yetenek olduğuna, ve doğuştan geldiğine inananlardanım. Benim babamda kara kalem resimler yapıyor, kursa da gidiyor. Bende de resime yatkınlık var. Yetenek var mı bilmiyorum ama yatkınlık var. Yani bir şeyi çizmeye çalıştığımda en azından benzetebilirim. Bence insan eğer yetenekli ise ve kendini geliştirmişse her şeyi resmedebilir diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Edilebilir, yeteneği olan insanlar kağıda döker
  • Paylaş