Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanın 9 yaşındaki kendi kızına cinsel tacizde bulunmasının dinen bir sakıncası olmadığını düşünenler var. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Tek cevabım olabilir bu iğrençliğe sapkınlık. Aklı, vicdanı olmayan sorgulamayan, okumayan , birini ilahlaştırıp onun ağzının içine bakan insanalr da buna inanır. Ensest ilişki ülkemizde her zaman vardı ne kadar inkar edilse de veya saklanmaya çalışılsa da. Kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile her zaman saklandı ve üzeri örtüldü. Şimdi ise din kurumu tarafından meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

Tıpkı küçük gelinler, töre cinayetleri ve tecavüzler gibi. Adaletten yoksun vicdanlarda zuhur eden bir olaylar toplum tarafından da karşılık bulamaması gerek. Kötülüğün olduğu her yerde herkes biraz kötüdür ilkesinin düşünülmesi gerek. İyi insan olmak yetmiyor, insan hayatına iyilik ile dokunulması şart; çünkü dünya sapık, kötü ve vicdansız insanlar ile dolu.

Bu duruma hak veren veya bu durumu onaylayan insanların da acil tedaviye ihtiyaçları var.
 • Paylaş
Bunun her açıdan sakıncası vardır olmalıdır. .
 • Paylaş
Dini bilgisi "Elhamdürillah müslümanız" mottosundan ibaret olan bir toplumun dünyaya apış arasından bakan erkek kesiminin sorduğu bu soruya olayı insanlığı değil nikâhı sorgulayarak cevap veren Türk Diyanet'inin dinayetinin boyutunu göstermesi bakımından etkin bir örnek olduğunu düşünüyorum . Şaşırıyor muyum ? Hayır.
Not: dinayet=sapkınlık
 • Paylaş
3

Şaman, Soruyu ben sordum ve hiç de dünyaya apış aramdan bakmıyorum. Sanırım bazılarımızın Müslümanlığı inciniyor ve sorana giydirmeyi tercih ediyorlar. Dünyanın neresinde Müslümanların yaptığı bir iğrençlik duyulsa Türkiye'nin tefsir/diyanet Müslümanları çıkıp onlar geçek Müslüman değil diyorlar. Öncelikle Araplara özel sadece Arapça olarak anlaşılabilen yerel bir din olarak icat edilmiş olan Müslümanlığın en gerçeği tabii ki kitabı anadilinden okuyanların olduğu yerdedir, buna karşı tefsir dindarları istedikleri kadar yırtınabilirler ama gerçeği değiştiremezler. İkincisi bu ülkenin sözde Müslümanları tayyip, davut, diyanet üçlüsünü seçiyor, bana ne denemez, demokrasilerde seçmen ülkeyi temsilen yönettirir yani diyanetin rezilliği bu ülkenin Müslümanlarının rezilliğidir.

Çiğdem Çelik, Şaman,yorumu yanlış anlamış görünüyorsun .Bu soruyu derken Diyanet'e sorulan sorudur kastım.Üstelik Elhamdürillah Şaman sın sen.

Çiğdem Çelik, Diyanet'e bir soru sorulur .8 yaşında ki kızıma şehvetle sarılırsam nikahım bozulur mu diye.Sonuçta 8 yaşındaki kızın anasıyla evli .Diyanet bu soruya malum cevabı verir.Hangi mezhepte durum nedir öğrenmiş olduk biz de.Yukarıdaki yorumda bahsettiğim "bu soru" o sorudur. İfadenin net olması için orada bir soru olarak yazmam gerekirdi ama mobilde düzeltme ibaresini göremiyorum sevgili Şaman .Sen dünyaya apış arasından bakamayacak kadar yukarılardasın arkadaşım.Hadi yeniden oyla yorumumu :)

Toplumun etik değerlerinin henüz oluşmamış olması ve evrimsel süreçte yüz karası bir nesil olduğumuzu düşünüyorum. Psikolog ve sosyoloji uzmanlarının yetersiz kalmasından dolayı, toplumun değerlerini yeniden oluşturabilmek için nesillerin geçmesini beklemek zorunda kalacağız. Onur, şeref ve erdem gibi değerlerin anlamını yitirmiş olduğunu, bu dönemde ötenazinin yasallaşmasını ve bir sonraki fetva ile diyanetin bunu günah olmaktan çıkarmasını ümit ediyorum. Dünya çapında yaşanan bu ahlaksız olayın, bozuk genlerden oluştuğunu ve yok edilmesi ya da tedavi edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. İnsanların bunu normal bir durum gibi algılamış olmalarını ve ses çıkarmamalarını kabullenemiyorum. İleride çocuğumu sokağa nasıl salacağımı ve okula nasıl göndereceğim konusunda çok ciddi endişeler yaşıyorum. Bunun önüne nasıl geçilebileceği konusunda maalesef hiçbir fikir üretemiyorum. Bana göre yanlış olan bu durumun, türk toplumu içerisinde "ayakları yere değiyorsa tamamdır" gibi ahlaksız bir cümle ile tanımlanmasının önüne nasıl geçeceğiz, bu insanların ahlaksal değerlerini nasıl belirleyeceğiz ve düzeltme yoluna nasıl gideceğiz bilemiyorum. Çaresizlik içerisindeyiz.
 • Paylaş
Bizim ülkemizde diyanet diye olabilecek en abuk kurum var maalesef. Ve bu saçmalığın mimarı da diyanete bağlı din işleri yüksek kuruludur. Vatandaşın biri böyle abuk bir soru sormuş veve diyanette bu saçmalığa içtimai bir cevap vermeye çalışmış. Lan armut sapıklığın içtihatımı olur neyine cevap veriyon. Bu dine ve ahlaka aykırıdır de geç. Yok bizim İmam bozuntuları illa teolojik bir cevap vermeye çalışmış sonra da sıćmış. Çünkü beyinleri sapık.

CEVABI BEN VEREYİM. ENSEST İLİŞKİ ARZUSU İNSANLARIN SAPKIN BİR ARZUSU OLABİLİR. KİMSE MÜKEMMEL DEGİLDİR. DİNİ İÇTİHAT HER TÜRLÜ ENSEST İLİŞKİYİ HARAM OLARAK GORUR. KONU BU KADAR BASİT. MEZHEBİ, YAŞI YOK.
 • Paylaş
Soruya cevap vermekten ziyade benzeri (tarafı, baktığı penceresi fark etmeksizin söylüyorum) provakitif soruların devamında verilen cevaplar ve cevaplara yapılan yorumların sonucu olarak belirtmek isterim ki, asıl mesele bağcıyı dövmek anlaşılan ama elde sopa olunca; o bağcıyı dövmeye gelenler, kalabalığı görüp burada neler oluyor diye anlamaya çalışanlar ve hatta şans eseri o anda adres sormaya gelenler bile dayak yemeye başlıyor. İnploid formatına uymadığı aşikar.
 • Paylaş
1

Hakan, Bu soru sayesinde diyanetin ne kadar iş guzar olduğunu. Din bilimi ile toplum bilimini ( evrensel) bir birine karıştırdığını anlamış olduk bence de.

Kuranı Kerim'i Okuyun ve Analiz Yapın Deriz ...

ALLAH Herkese Her Konuda " Doğruyu " Göstersin . . .
 • Paylaş
Dine göre değil diyanete göre bir sakıncası yok.
 • Paylaş
2

Şaman, Diyanet Türkiye Müslümanlarının seçimidir. Yani Türkiye Müslümanlığına göre sakıncası yoktur. Hangi ülkenin Müslümanlığında bunun sakıncası var?

Uğur Çakmak, Türkiye müslümanları veya başka milletlerin müslamanları benim umurumda değil açıkcası. Dinen bir sakıcası yok dediğiniz takdirde dine göre konuşmuş olursunuz. Bu dinin ölçüsü Kuran'dır. Nikah ile ilgili ayetlere bakarsanız, zina ile ilgili ayetlere bakarsanız bunu açıkça görürsünüz. Fetva, fıkıh, hadis o dedi bu dedi. Kuran ile çelişiyorsa çöptür. Komünizm ile ilgili konuştunuz mu ölçü marksist yazarların metinleri değil Marx'ın kendisidir. Doğrudur yanlıştır o ayrı bahis.

Medeni kanuna göre 18 yaşını doldurmamış bir kişi çocuk sayılmaktadır. 9 yaşındaki bir kişi çocuktur. Bir çocuk böyle bir şeye maruz bırakılmamalıdır. Bir de eğer bu kız, kendi kızıysa, artık çocukta oluşacak travmanın boyutları kat kat fazla olur.

NOT: Konuyu, ebeveyn açısından değil, çocuk açısından değerlendirdim. Önemli olan bu işe çocuk tarafından bakabilmek. İşte o zaman olayın boyutunu daha iyi anlarız.
 • Paylaş
Gerçek İslam'da 9 yaşında kızla evlenmek ve cima sünnettir. Yani kızın yaşı problem değil; ortada tek bir problem var. Bildiğim kadarıyla en azından seferiyken yeğenleri, yengeleri, kuzenleri vb düzmek serbest ama yaşı ne olursa olsun insanın kendi kızını düzmesinin serbest olmadığı konusunda Hz. Peygamber'in muhakkak bir lafı vardır. Sonuçta adam tek tek hangi akrabaların düzülebileceğini yazdırmış (kendisi okuma yazma bilmezmiş de). İşi gücü bu saçmalıklarla uğraşmak olan bu kurumun bütçesinin sağlık bakanlığının bütçesinden fazlasına sahip olması sizleri de benim gibi rahatsız etmiyor mu. Dahası bu diyanet köpeklerinin sahibi sansar davutun sahibi diktatör sözde cumhur şeysinin halkta %50 destek bulması yani bu saçmalıkları ülke halkının %50'sinin desteklemesinden rahatsız değil misiniz. Bu sapıkların arasında yaşıyoruz, sokakta gördüğünüz 2 kişiden biri yaşınıza, cinsiyetinize bakmadan sizi düzmek istiyor ve bu emeline kaba kuvvetle ulaşabileceği ortamı bulursa da tereddüt etmeyecek. . .
 • Paylaş
2

Siran Camgöz, Rahatsız olmaz miyim, tabi ki oluyorum. Ama benim gördüğüm iktidarın gercek tabani sadece %25 geri kalanı diğer partilere olan güvensizlik nedeni ile oy verenler. Böylesi bir sacmaligin toplumun % 50 si tarafindan karsilik bulacağını pek düşünmesem de % 25 bile yeterli bir oran. Aslında ülkede olan herşeyden rahatsız olsamda artık azınlık durumunda kaldığımızı da düşünüyorum.

Şaman, Bütün oylar emanettir, gerçek taban %50.

Yok kardeşim ya. Bırakın böyle şeyleri. 9 yaşında kendi kızına yürümek diye bişey yok.
 • Paylaş
Bu soruda bir iddia var ve bir yoruma dayanıyor. Bahsi geçen olayda da bir yorum var (İğrenç bir yorum). Akıllı, sağ duyulu insanlar olduğumuzda inançlarımızı ve olayları daha sağlıklı yorumlayabileceğiz. Böylece, önce bahsi geçen sapıklıklardan sonra da bu sorulardan kurtulacağız. Yani umarım öyle olur.
 • Paylaş
6

Şaman, Bu soruda %50'nin ölümüne desteklediği tayyibin diyanetinin fetvası var. Bu adamlar yani ülkenin yarısı sapık. Bunu yüzlerine vuruyorum diye niye bu kadar dellendin anlamadım.

Bazarov, Dellenmedim yahu niye delleneyim. Sadece, birileri sapık diye inandıkları dini yargılamanın doğru olmayabileceğini vurgulamak istedim.

Sen geçen gün niye gizli sordun onu söyle bana :)

Şaman, Problem dine inanmaları ya da hatta belki de dinleri de değil; diyanet ve bağlı olduğu kurumu yani deyyuba kadar tüm hiyerarşiyi dinlerini savundukları gibi savunmaları. Neden bahsettiğini anlamadım ama muhtemelen dini bir sorudur. Arada bir gizli sormamın sebebi bu dinin mensuplarının agresif olması, adamlarda satırla doğramaktan başla kafa kesmeye, intihar bombacılığına kadar her yol var. Bazen dikkatli olmaya çalışıyorum.

Bazarov, Ben de son yorumundaki ilk cümlenle yukarıdaki soru arasındaki ilişkiyi ve buradan ne fayda sağlayacağımızı anlamadım ama neyse.

Şaman, Bir fayda sağlamanız amacını güttüğümü mü düşünüyorsun? Öyle bir amacım yok...

Bazarov, Çoğul kullanırken seni de dahil etmiştim bu fayda konusundaki endişe için. Neyse belli ki bana hizmet etmiyor bu başlık o halde uzatmanın anlamı yok.

Böyle bir şeye değil cevaz vermek, düşünmek bile tam anlamıyla sapıklıktır. Dinde de hiçbir şekilde yeri yoktur. İslam dini boyutu ne olursa olsun eşin birinci derece yakınlarına cinsel amaçlı teması bile evliliğin sonlanma sebebi sayar. Ensest ilişki ise en büyük günahlardandır.
 • Paylaş
4

Dilara, Peki 9 yaş durumu nedir? Rivayete göre peygamberiniz 9 yaşındaki kızı almış, 9+ kızları nikaha alıp düzmek sünnetmiş. Doğru mu?

Şaman, 9 yaş problem değil diyorsunuz yani...

Mustafa Ali Uğurtan, Bugün hala (2016) ülkemizin bazı kesimlerinde kız çocuklarının çocuktan sayılmadığı cehaletini örnekleyerek söyleyecek olursak, o günkü arap toplumunda(610) kız çocuklarının yaş sayımının ergenlikle başladığı, arap yarımadasında kadınların ergenleşmesi 9-10 yaş civarı gerçekleştiği göz önüne alındığında 9 yaş olarak ifade edilen kadın yaşının biyolojik anlamda 18-19 yaşa karşılık geldiği ifade edilmektedir. Cahiliye döneminde arap yarımadasında sınırsız çok eşlilik söz konusu idi. Bu normal karşılanmasına rağmen peygamber efendimiz, henüz peygamber değilken ve cinsel dürtülerinin en güçlü olduğu dönemde yani 25 yaşında, 40 yaşındaki dul Hz Hatice ile tek eşlilik yapmış ve bu evliliğini 53 yaşına kadar yani 28 yıl boyunca tek eşli olarak sürdürmüştür. Bu süreye Peygamberliğinin 13 yılı da dahildir. Hayatının son 10 yılında çok evlilik yapmış olup Hz aişe ve yanılmıyorsam Hz mariye dışındaki tüm eşleri yaşlı ve duldur. Bu evliliklerin asıl amacı dinin akrabalık yoluyla yayılması, yine dinin tebliği amaçlı uluslararası diplomatik ve siyasi yakınlaşmaların sağlanması, kadınlara mahsus din öğretisinin peygamber eşleri vasıtasıyla aktarılmasıdır. Nitekim Hz Aişe çok zeki biridir, genç yaşta peygamber hanesine girmiş olmanın avantajıyla iyi bir eğitim almıştır ve en fazla hadis rivayet eden kişilerdendir. Peygamberimizin ölümünden sonra da gerek eğitim, gerek toplum önderliği konusunda ciddi etkinlikleri ve faydaları olmuştur.

Fatih Gündoğan, Mustafa şu yorumunu aklı başında bir ülkede yapsan pedofiliden sorgulanır, rehabilitasyona gönderilirsin.

Çamuru at izi kalsın. Sorudaki kabullenen önerme yanlıştır.
 • Paylaş
Mezheplerin etkisinde kalmıştır, zira mezheplere göre peygamber 9 yaşındaki çocukla gerdeğe girmiş. Halbuki Aişe evlendiğinde 19 yaşındaydı. Mezhepler ve uydurma hadisleri okuyanlar da 9 yaşındaki çocuklara yan gözle bakabilirler. Detaylar:bit.ly/2kkecqg
 • Paylaş
1

Fatih Gündoğan, Tüm dünya yanlış biliyor siz doğrusunu biliyorsunuz tebrikler.