Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanın sahip olduğu kalıcı dövmeler ve piercingler o kişi hakkında ne söyler?

Artık şimdilerde bir çok insanın dövmesi bulunuyor. Herkes kendine göre anlamlı veya anlamsız bulduğu şeyleri vücudunda kalıcı olarak görmek istiyor. Ben bunu artık böyle hissettiği için değil kişilerin modaya ayak uydurmak amaçlı yaptığını düşünüyorum. Piercinglerde kişiye özgü değil zaten çeşitlilik konusunda dövmeden daha az yere sahip. Bu neyi yansıtır bilmiyorum. Kim nasıl hissediyorsa öyle yapmakta özgü tabi... Geçenlerde bir çocukta koskoca bir Rihanna dövmesi gördüm. Bunun amacı nedir pek çözemedim :) anlatmak istediğim bence dövme özgün olmalıdır. O kişi hakkında bir şeyler anlatmalıdır. Örnek olarak kuzenim çok küçük yaşlardan beri müzikle iç içe ve hayatının anlamının müzik olduğunu söylüyor. Bu yüzden sol anahtarı ve notalar var vücudunda bu bence onun için gayet anlamlı. Baktığım zaman da onun müziğe bir tutkusu olduğunu anlayabiliyorum..

  • Paylaş
İnsanın sahip olduğu dövmeler o insanın sonsuza kadar vücudunda taşıyacak kadar neye değer verdiğini ve kim olduğunu gösterir.
  • Paylaş
Dövme yaptırmak vücuda etiket asmak değildir. Dolayısıyla info mantığıyla dövmelere bakacak olan insan oldukça yanılabilir. Dövme kişi hakkında ciddi bir bilgi vermez belki sadece ipucu verebilir. O ipucunun doğruluğu da kişiden kişiye değişir.
  • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Sanki Demirel yorum yapmış gibi.