Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanların geçmişte unutulmayacak derecede kendilerine kötü davranmış kişilerin suratlarına gülüp hiçbir şey olmamış gibi gülmelerinin nedeni nedir?

İnsanları sandıkları kadar umursamadığımdan çokça yaparım. Geçmişe takılmamak lazım. Sürekli aynı şeyler olacak diye bir şey yok. Hayatta bütün ihtimallere şans vermek lazım bir de. Ayrıca benden hoşlanmayan insanlarla konuşmak hoşuma gidiyor. En azından duymak istediklerim yerine gerçekleri söylediklerine eminim. Güzel de eleştiri yaparlar. Ben de bu insanları hayatımdan tamamen çıkarma gereği duymam. Kötülük yapılmış diyorsunuz. Her hikayenin iki tarafı olduğundan karşı tarafın da haklı olduğu yerler olabilir. Bu kadar kinci ve katı olmak istemiyorum. Güçlü olursanız zaten kimse size zarar veremez. Siz insanların zayıf yönlerini görüp yanlarında olun.
  • Paylaş
3

Şeyda , Böyle insanları hayatınızdan çıkarmamanız ne kadar dogru ki ?

Ayhan Şimşek, Yürüyen Ölüler dizisinde ki ninja kılıçlı siyahi hatun geldi aklıma :D o'da zombileri etkisiz hale getirerek kendine zincirleyip yol alıyordu eheheh

Ece Naz Sonat, Hmm güzel bağlantı kurmuşsun :)

Geçmişin ne kadar geçmiş olduğuna , kötü davranan kişinin yakınlığına, motivasyonuna bağlı bir durum. Her şey insanların abarttığı gibi derin yaralara yol açmaz, kalp bir kas öbeğidir, aslında kırılmaz, bırakın duyguları insan ana dilini bile uzun süre konuşmadığında unutur. Affedebilmek ise belki de en önemli erdemdir, erdem sahibi insanlar da vardır.
  • Motivasyon: Kötü davranan kişi ruh hastası olabilir, paranoid şizofren mesela. Kimseyi hasta olduğu ve hastalığının semptomlarını gösterdiği için suçlayamayız.
  • Yakınlık: Kişi ailemizden biridir kötü davranır ama çok önemli durumlarda, ailenin gerektiği yerlerde tüm huyunu bir kenara bırakıp iyi davranmıştır.
  • Zaman: Üstünden çok zaman geçmiş kötü davranan kişi yaşlanmış ve tonton bir yaratık olmuştur affetmişizdir.
  • Kötü davranılan kişi iyi bir Hristiyan ya da Budisttir: İsa gibi bir tokat atana diğer yanağını dönüyor ya da kötü davranmak onun karması davranmasa günahkar olurdu diye düşünüyordur.
  • Kötü davranan kişi de zamanla hatasını anlayıp değişebilir.
  • Paylaş
Bence bu soruyu kendilerine kötü davranışta bulunulanlara değil kötü davranışta bulunanlara sormalısın. Bana bir kazık atmış kişi utanmadan karşıma gelebiliyorsa bunu ben mi dert etmeliyim o mu?
  • Paylaş
Geçmişte unutulmayacak derecede kötü bir şeyler yapan biri, unutulmayacak bir hata yaptığının farkına varmış ve bu farkındalığı dostuna ispatlamış olabilir. Çevremizde kimse kusursuz değildir. Herkes bir şekilde sevdiğine karşı kendisini mahcup duruma düşürecek hatalar yapar.

Hiçbir şey olmamış gibi davranmaları, bu yanlışı tamamen unuttukları manasına gelmez. Hiçbir şey olmamış gibi gülseler bile aslında kalplerinin taa derinlerinde yaşanan şeylerin tamamı kristal berraklığında durmaktadır. Sadece üzerine örtü çekmiştir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

127 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt