Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar genelde bir şeye odaklandıklarında ya da öğrenciler ders dinlerken, ders çalışırken bacaklarını, ellerini veya bir uzvunu neden sallarlar?

Huzursuz Bacak Sendromu (HBS)'de olabilir. ( tr.wikipedia.org/wiki/huzursuz_bacak_sen... ) %95'i nedensizmiş. %5'i de oldukça kötü hastalıklardan muzdarip olabiliyormuş. Aslında bu soruyu doktorlara yönlendirmeli, en doğrusunu onlar bilecektir.
  • Paylaş
Stres yapıldığı için. Farkında olmadan
beyinden gelen tepkidir bence.
  • Paylaş
2

Abdulkerim Özkan, Yani bunlar film izlerken bile aynı şeyi tekrarlıyorlar .. Stres ile ilgili midir bilmiyorum ama tabi ki olabilir.

Gamze.sumeyra, Herşeyin farklı sebebleri olduğu gibi tabi bununda farklı bi sebebi olabilir bu yüzden uzmanlar tarafından kontrol altına alınabilir tek sebebi streste olmayabilir.

Sıkıldığı içindir. Şahsen odaklanmışsam hiç kıpırdamam belki kaşım gözüm oynar ama
  • Paylaş
10

Abdulkerim Özkan, Fakültede dikkatimi çekti bazı arkadaşlar ders dinlerken ayaklarını sallıyorlar iyi not tutan, istekli kişiler sorduğumda farkında olmadıklarını söylüyorlar bir süre sonra tekrar sallıyorlar..

Fat Ma, yorumlarını nasıl sildin

Abdulkerim Özkan, Kendi yorumumun altında 'sil' , senin yorumunun altında 'şikayet et' yazıyor. Sadece kendi yorumumu silebiliyorum.

Fat Ma, benim yorumlarımda hiçbir şey çıkmıyor :)))

Abdulkerim Özkan, O zaman ben sizin yorumlarınızı şikayet edeyim belki o zaman adminler yorumlarınızı silerler :)

Abdulkerim Özkan, Tabletten veya telefondan giriyorsanız o yüzden gözükmeyebilir .

Fat Ma, eveeet haklısınız telden bakıyordum. tıpçı tıpçıyı şikayet edemez :) etmemeli ;) hem üst döneminim senin

Abdulkerim Özkan, katılıyorum etmemeli de sizin için dedim silemiyorsanız yardımcı olmak için :) şikayet edilecek bir durum yok :) üst dönemimsiniz saygı duyuyorum :)

Fat Ma, ayaklarını sallayanlarda DEA olabiliyormuş. ayak saşlamaktan değil dr DEA olduğu için sallayabiliyormuş

Abdulkerim Özkan, DEA dediğiniz sanırım demir eksikliği anemisi.. Olabilir zaten farklı semptom ve bulguları var . Mesela demir eksikliği anemisi olan çocukların küçük taşlar yuttukları ( sokaktaki küçük taşları toplayıp yutma) veya tırnaklarda çukurlaşma olması gibi. Ayak sallamayı duymamıştım ama.

Dürtü kontrol bozuklugu var. Buna biz huzursuz bacak sendromu diyoruz. Bunu cognitif terapiyle alttaki zemine bakilarak çözebilir eger beyinde ve nörolojikse farmakolojiye gidilebilinir.
  • Paylaş
10

Fat Ma, o mu huzursuz bacak sendromu. bence o değil

Güzin Turhan, Uyku sirasinda olusan bacak cekilmesine de deniliyor.diger adida uyku terörü. Yada gece gec vakitlerde olusan somatizasyonluk olan bacaklarda karincalanma, titreme, uyusmayada huzursuz bacak sendromu deniyor

Jawair Chaker's, Somatizasyon nekine keziban siyatizasyon filanmı 😆😆😆

Güzin Turhan, Minik jawayir gardasim az arastir da her seyi dewletten bekleme :)

Jawair Chaker's, Senin dilinden anlamak zor kezocum :)

Güzin Turhan, Cewocum daha biseyler katamayacagma uzuluorum cnim gangam :)

Jawair Chaker's, Bırak bu işleri keziban evine dön :)

Güzin Turhan, Hangi eve döneyim :(

Güzin Turhan, Zaten kendi evimdeyim jawayirim :*