Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar kitap okuma alışkanlığı nasıl edinebilir?

Bu alışkanlık değildir. Kitap okumak bir rutine dönüştüğünde sıkıcı olabilir. Film izlemek gibidir kitap ya da radyo programı dinlemek gibi. Zevkle yapılan bir eylemdir, eğer kişi kitap okumaktan zevk alamıyorsa, kitap-lar okuması mümkün değildir. Bir çözüm önerisi gerekirse, şunları söyleyebilirim;

  • Kişi kendi karakterine uygun kitapları bularak işe başlayabilir.
  • Sevdiği üslubu, sevdiği türü, sevdiği konuları bularak o kitapları okuyabilir.

Bu o kişiyi sıkılmadan kitap okumaya itecektir. Kitap okumayı beceremeyen çoğu kişinin asıl sorunu doğru kitabı seçememek ya da kitap okumayı bir alışkanlık olarak görmektir.

  • Paylaş
Okuma alışkanlığı doğru kitabı seçmekle başlar. Eğer okuma alışkanlığınız yoksa Montaigne- Denemeler okuyarak kitap okumaya başlayamassınız. İnce ve sürükleyici romanlardan başlamanız gerek ve sizin dikkatinizi çekecek türden yazılar okumanız gerek. Öyle erotik yazılar okuyup aklınızı başka yerlere kaydırmanın bir mantığı yok :) En ince kitap bile size uzun geliyorsa en basitinden gazete yahut dergi okumaya başlayın sonra ince bir kitaba başlayın. Zaten akıcı eserler seçerseniz nasıl okuduğunuzu bile farketmeyeceksiniz. Yeter ki okuduğunuz eser sizi tatmin edecek bir eser olsun ve asla okuduğunuz her sayfanın numarasına bakmayın. Çünkü sayfa numaralarına bakma saate bakma gibidir. Saate baktığınızda zaman geçmez, sayfların sayısına baktığınızda da kitap bitmez.
  • Paylaş
İnternette erotik hikayeleri okuyarak başlayabilirsin. Böylece önce okuma alışkanlığı kazanabilirsin ardından erotik romanlarla devamı gelir gibime geliyor. 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

805 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları