Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar neden deneyimlerinden çok sahip olduklarına değer verirler?

Sahip olunan şeyler deneyimlere göre daha somut ve insanlara gösterilebilcek şeyler olduğundan daha fazla değer gördüklerini düşünüyorum.Bu da insanın egosundan kaynaklanır.Çünkü ego kimliğini sahip olduklarıyla tanımlar.
  • Paylaş
Aslında soru hatalı. Bu soru insanı yanlış cevaba yönlendiriyor. Tüm insanlar deneyimlerinden çok sahip olduklarına önem vermezler. Üniversitede bir mantık hocası düşünün, ufak bir maaşla yaşar sahip olduklarından çok var oluşu önemlidir onun için. Bazı insanlar özellikle kadınlar erkeklerin deneyimlerinden çok sahip olduklarına önem verirler ki bu da onların genetiğinde yazılıdır, kendilerini güçlü olana vermek isterler. Çağımızda güç de insanın sahip olduklarıyla ölçülüyor. Sahip olma hırsıyla yanıp tutuşan insanlar yok mudur... Tabii ki onlar da vardır, onlarınki de ormanda güç sahibi olmak içindir. Sonuçta jipinden inen maganda kaldırımda yürüyen allame i cihan entellektüelden daha değerlidir kadınlar için. Kadınlar da genellikle kadın dünyalarında güçlerini göstermek için en pahalı giysilere sahip olup hemcinslerine göstererirler. Bunu erkekler için yaptıklarını da söylerler ama bir erkek için kadının çıplaklığı üstündeki Vakko bluzdan çok daha çekicidir.
  • Paylaş
İnsan çoğu kez deneyimlerinin sonucunda sahip olduklarına değer biçer ve ona göre davranır. Bunu bazıları bilinçli bazıları ise bilinçsiz olarak yapar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

393 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları