Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlar ufak tefek gözüken şeyleri erteleyerek, aslında hayatı erteler. Ertelemek hastalık mıdır?

Belki küçük çaplı bir hastalık olabilir bilemiyorum, Yalnız hayatı büyük çapta etkileyen bir alışkanlık, amma velakin uyuşukluğunda göstergesi olduğu kanaatinde ısrarcıyım. Hayatta "hiç ölmeyecekmiş gibi" yaşadığımız için; "neyse yarın ararım, yarın yaparım, yarın yarın yarın... " cümleleri hayatımızın her evresini kaplıyor ve ne üzülecek bir durumdur ki yarın olsa bile söylenen işlerin büyük çoğunluğu hala yapılmıyor. Çünkü onun da "yarını" vardır. Bu olguyu kafamızdan atmadıkça kendimizi, sevdiklerimizi ve hayatımızı ertelemeye mahkum olmaya devam edeceğiz. Hayata "şimdiki zaman"la bakarsak, velhasıl an'ı yaşarsak ertelememeyi öğreneceğiz. Bunun içinde spor yapmayı tavsiye edebilirim. Spor yaptıkça hem sağlıklı bir bedene kavuşursunuz hem de uyuşukluğunuzu üzerinizden atar, ertelememeyi öğrenirsiniz.
  • Paylaş
Hastalık olup olmadığı konusunda yetkin olmamam nedeniyle bir şey söyleyemem fakat erteleme durumunun ''aman nasıl olsa bir gün yaparım, vakitten bol ne var? '' düşüncesi ile paralel olduğunu düşünüyorum.
  • Paylaş
2

Ömer Arkın, Aman nasıl olsa bir gün yaparımın sonu zaman kısaldıkça, çoğunlukla hep hüsranla sonuçlanıyor .
Çözüm insanın kendisine söz dinletmesinde bitiyor o da iradeyle alakalı diye düşünüyorum .

Gizem, Hüsranla sonuçlandığında kişi verdiği kararın sonuçlarıyla karşı karşıya kalıp gerçekle yüzleşir. O da sizin düşünceniz, saygı duyarım.

Hastalık mıdır, bunu konunun uzmanları bilir. Şu kadarını söyleyeyim, bir alışkanlık olabilir. Yani planlı bir yaşamla sorunu aşmak mümkün. Tabii bir de işin maddi ayağı olabilir. Yeterli para varsa, bazı şeyleri ertelemiyorsunuz.
  • Paylaş
Ertelemeyi seviyoruz hastalıksa evet hepimiz hastayız :)
  • Paylaş
O KULAĞI GENİŞLİLİK
  • Paylaş
Ertelemek yaşam biçimimiz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

671 Görüntülenme13 Takipçi7 Yanıt