Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanların verimli sorgulaması için ne yapması gerekiyor?

Hayatta çok sorgluyan bir insanım ama verimli sorgulamayı bir türlü beceremiyorum yardımcı olurmusunuz ?Düzenle
Ufff.. Bir kulağımızın arkası kalmıştı boku çıkmadık oraya da göz dikin. Bravo.. Nefret ediyorum bu her şeyin ele ayağa düşmesinden.

Yarım saat düşündüm bir yere varamadım. Ne demek bu verimli sorgulamak? Ne istiyorsunuz ya neyi zorluyorsunuz daha? Çok sorguluyormuş ama verimli sorgulamak istiyormuş. Bak bak.. Kardeş ben senin bu sorgulama kavramını anladığından ciddi şüphe duyuyorum. Mühendislik yapmıyoruz ki burada, para da yönetmiyoruz, bir yerden bir yere gitmeye de asla çabalamıyoruz. O halde nasıl tanımlayacaksın verimliliği? Açık açık söylesene bana ne istiyorsun sen? Verimli sorgulamaların sonucunda bir yerlerde fenomen olmak derdinde misin, yaşam bilgeliği üzerine yazacağın kitaplara malzeme mi biriktirmek istiyorsun yoksa adını felsefe tarihine mi yazdırmak istiyorsun nedir?

Haddim değil ama sorduğun için sana biraz tavsiyede bulunayım. Bence en önemlisi: rahadol. Nasıl keyif alıyorsan öyle sürdür yaşamını. Sorgulamak zorunda değilsin. Ama illa sorgulayacağım diyorsan da yine rahat bırak kendini, sorgulamaların sonucunda bir şey elde etmek zorunda değilsin. Bu bir yarış değil. Süreç sana zevk veriyorsa devam et, mutlu olmuyorsan vazgeç. Hatta tüm bu yaptıklarına bir isim koymak zorunda da değilsin. Karnın tokken denizi karşına alıp sefa pezevenkliğini biraz sorgulayabilirsin mesela, gerekirse paran bitince yine para için en anlamsız işleri yapmaya da devam edersin, kimse engel olmaz sana merak etme. Ne tutarlılık göstermek ne de yaptığın şey de örnek olmak zorunda değilsin. Önce biraz yaşa tecrübe et, sonra gerekirse dersler çıkarmaya başlarsın hayatından.
  • Paylaş
1) kulaklarını kapatması. 2) tanımları unutması.
0) olana 'olduğu gibi' bakıp, gördüklerinden rahatsız olsa bile, kendine dahi acımadan kabul edebilmesi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

52 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları