Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlara güvenme konusunda sürekli korkularım oluyor. Nasıl yenebilirim bu korkumu?

Yenmenize gerek yok, insanlara güvenilmez.
  • Paylaş
11

Merve, İnsan güvenmeden nasıl yaşar ?

Redcat, Ee kime güvenelim ?

Şaman, Ev hayvanı alın.

Şaman, Cici bir kedi, şirin bir köpek, bakın onlara süper güvenilir.

Demet Yakut, Bu şekilde de çekilmez bir hal alıyo yaşamak.insan yaradılışı gereği inanma gereksinimi duyuyor.

Şaman, Hayır ben zaten hiç güvenmeyin demiyorum, hobi olarak yine güvenin ama kimseyi kendinize eş güvenilir ilan etmeyin kendiniz için.

Demet Yakut, Peki hayatimiza nasil alcaz hal vaziyet böyleyse ?

Şaman, Bir miktar riski kabul ederek.

Demet Yakut, Bayagi miktar olcak :/

Şaman, O da zaten razı olduğunuz miktar olacak.

Bir insana güvenme testi için şunları yapın:
1- içinde para geçen alışveriş
2- uzun bir yolculuk
3-değerli bir şeyin emaneti
4- komşuluk
  • Paylaş
En sevdiğin insandan aleyhine bir davranış, en ummadığın insandan lehine bir davranışla karşılaşabilirsin. Senin içinde bulunduğun durum, ruh hali ve insanoğlu değişken. Güvenme denmesi çok mantıklı ama dediğin gibi güvenmeden de yaşayamazsın. Güvenme de zaten herkese. Yine de, kimi zaman kırılmayı göze alacaksın kısacası. İnsan kesin bir yanıt arıyor ama yok öyle bir şey, " ermiş" olabilmek lazım bunun için, çözmek lazım bir çok şeyi. O da mümkün olamadığına göre şimdilik:) arada tahammül edemeyerek arada tahammül ederek adım atabilmeyi bileceksin. İnan bazen insan, umduğundan çok daha sabırlı, güçlü yada olumsuz etkilenmeyerek üstesinden gelebiliyor, psikopat insan sayısı çok diye kabul edersek, bunun olabilirliğine inanmak zor evet ama arada güven duygusunu açığa çıkartmak seni şekillendirmek açısından faydalı olur gibime geliyor. Aksi halde hep bir duvarla yaşayacaksın, ben sağlam duvarları olarak ve tam olarak yıkamamış biri olarak:) derim ki; bu sana pek bir şey katmayacak ve olduğun yerde duracaksın.
Bildiğin noktaya geri dönmek bile olsa; bir şeyler yaşayabilmek adına güvenmeyi öğrenmelisin. Bunu da sadece deneyerek öğrenebilirsin. O iç ses bazen yanıltabiliyor ama yine de onu dinlemekte fayda var:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

119 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları