Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlara karşı güvenim yok. Bu bazı durumlarda kaygılanmama, kuruntu yapmama neden oluyor. Sizce bu durumun düzelme imkânı var mıdır?

Tabii ki düzelme imkanı var ama çok uzun vadeli. Öncelikle Türkiye'de yaşayan insanlara zaten güvenilmez. Milletimiz kurtuluş savaşımızdan bu yana dünyanın en cesur milletlerinden birinden en korkak milleti durumuna geldi. Sanırım liderlerle ilgili bir durum. Kötü ve güçlü olana tapıyorlar ki kötü ve güçlü olan da korkudan tir tir titriyor ki 3000 kişilik koruma ordusunu yanına almadan adım atamıyor. Kötülüğe tapan insanlara da güvenmemekte yerden göğe kadar haklısınız.

Düzelme imkanı var demiştim, tabii var ama kötüleri başımızdan def ettikten sonra uzun yıllar eğitimle yeni nesillerin güvenilebilir iyi insanlar olmasının imkanı var ama onun için de en az iki nesil geçmesi gerekiyor. Bizim yaşam süremizde bu ülkede istisnalar dışında güvenilir insanlar yetişmeyecek. Bence bu güvensizliğin kendinizden olduğunu düşünüyorsanız güvenilir ve ahlaklı insanların yaşadığı orta ve kuzey Avrupa, Avusturalya, Kanada gibi bir ülkeye göç etmenizi tavsiye ederim. Güvensizlik sizde değil, Türkiye insanları güvenilecek insanlar değiller. Güvensizlik duygunuz tamamen hayatta kalma içgüdünüzden gelen sağlıklı bir tepki.

listemiste.com/dunyanin-en-guvenilir-ulk. . .
  • Paylaş
İnsanlara karşı güveninizin olmaması hayatınıza girenlerden dolayıdır fikrimce. A kişisi zamanında sizin güveninizi kırdıysa B kişisinin A kişisine benzememesine dikkat edin. Farklı insanlar size iyi gelir belki de.
  • Paylaş
2

Bahira Gezer, Bence düzelmesini bekleme kimseye fazlasıyla güvenme

Yasin Yücel Aygün, Çok doğru bir tespit Büşra hanım

Her insan kesinlikle her insan özellikle'' üniversite çağına geldiği zaman'' insanlara gerçekten güvenilmeyeceğini anlar.
  • Paylaş
1

Levent Kara, Üniversiteye gitmeden önce anlaması lazım ki orada zarar görmesin

Arkadaş çevrenizi değiştirin. Arkadaşlarınızı güvenilir, dürüst, salih insanlardan seçin.
  • Paylaş
Bence böyle sorulara herkesin vereceği cevaplar farklı olacağı için senin belkide yanlış yönlendirilmene sebep olabilir.Bence bu durumu kendin çözsen daha iyi bir sonuç elde edersin.
  • Paylaş
Bunu size yaşatan kimse ve o kişiyle ilişkileriniz bir şekilde devam ediyorsa siz belki de bunları unutacağınızı düşündüğünüz zaman ya da ya ben unuttum bunları diyip herşeye devam edersiniz ama benim kanaatimce bunlar unutulmuyor size bunları hatirlatacak elbet bir şeylerle karşı karşıya kalkabilirsiniz yanı demem o ki güvenin yoksa o bir kere kaybedilmiştir ve düzeldiğini zannetseniz de düzelmeyecektir
  • Paylaş
1

Erkan YILMAZ, Kendine şüphesiz güvenirsen ve kendi içinde kendi düşüncelerine samimi olursan, kendi içinde samimi olmayan ve güven vermeyen insanları kolaylıkla seçersin dene ve gör. her şey insanın kendinde başlar

Her insana güven konusunda bir sanz verilmeli, taki bir yanlisini göresiye kadar. Bu konuda daha cok beyin ile karar verilmeli, kalben degil. Uyanik güvence ve saf güvence arasinda büyük fark var. bunun arasini bulmak lazim. Güven adamina göredir en basda.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

174 Görüntülenme16 Takipçi7 Yanıt