Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlara kendinizi sevdirmek için nasıl davranıyorsunuz? Hangi yönünüz insanları kendinize çekiyor?

Ben, insan sevmiyorum, hele erkek insan hiç sevmiyorum.

Şaka bir yana çok sevilen bir adam değilimdir.

Genelde iyi geçinmeye çalışırlar benimle aslında pek de sevimli bir adam değilim.
Haklılar yani.

Bunu bildiğim için öyle bir kendimi sevdirme çabam da yok. Ama beni sevdiğini sandığım insanların, onları dinlediğim için, anlamaya gayret ettiğim için, genelde yalan konuşmadığım için sevdiğini sanıyorum.
  • Paylaş
7

Brutal Code, "Ben, insan sevmiyorum,
Hele erkek insan hiç sevmiyorum."

Benden bi tane daha varmış :)

Cahit Ceylan, Ne kadar konuşuyorsun günde

Hakan, birim olarak mı?

Cahit Ceylan, genel olarak sordum

Cahit Ceylan, yani sohbet muhabbet edermisin

Hakan, elbette dostlarımla sohbet etmekten hep keyif amışımdır. sorma sebebini anlayamamış olmakla beraber. yine de cevap vereyim.

Cahit Ceylan, Merak ettim neden sevilen biri olmayasin konuştugun sohbet edebildigin sürece anlaşilir sevilirsin diye düşünüyorum

Kendimi sevdirmek miii? :)

Aksiyimdir, zekası kıt, bakış açısı dar, espri anlayışından yoksun insanları sevmem. Tıkandıkları yerde terslerim. Cahile ukala gelirim... Zekasız zaten hasta zanneder, belki de öyleyimdir. Malum zeka az bulunuyor geri zeka pıtrak gibi. Çoğunluktan olmayan hasta sayılır...

Aslında kendimi sevdirmek için hiçbir şey yapmam, insanların çoğu da beni sevmez.
Tanıdıklarım hariç dünyadaki arkadaşlarımın adeti bir elin üç parmağını geçmez...

İkinci soruya gelince... Zeka, yetenek, entellektüel tartışma arayanlar bana gelir... Sonra da aradıklarını bulamayıp, pişman olur giderler. Kısaca hiçbir yönüm de insanları bana çekmez. Aman çekmesin zaten ben de onları çekemiyorum... .
  • Paylaş
3

Cahit Ceylan, Blr günde ne kadar konuşuyorsun

Şaman, Oldukça az

Genius, Cahit Ceylan siz günde ne kadar konuşuyorsun? Merak ettim doğrusu :)

Böyle bir çaba içerisine girmek mantıksız. Kendimizi sevdirmek için maymunmu olalım? Sevdirmek adına saçma şeyler yapmak karşı tarafta yanlış izlenimler uyandırabilir. Örneğin şöyle diyebilirler: - ay salak bu, -kesin bana asılıyo gibi... Hiçbir şey yapmamak daha iyi. Anlaşabileceğim kişiler beni sever bende onları severim. Geri kalanına mesafeli dururum, arada terslerim, ortamdan kaçarım.
İnsanları çeken yönüm şu olabilir belki, gülmeyi severim, herşeyle dalga geçme kapasitesine sahibim(kendimle bile), güldürürüm ben genelde gülerim de, arkadaşlarımla dışarı çıktığımda ilginç şeyler yaparım. İnsanları izleyip onlar hakkında senaryolar yazarım. İlginç sayılır mı bilmem ama terkedilmiş binalara girmeye falan çalışırım mesela. Beğendiğim araba motosiklet gördümmü sapık gibi gidip bakarım baya etrafında dolanırım. Traktörlere binmişliğim vardır izin almadan. Semt pazarlarında meyve sebze ne varsa tadına bakarım(allahtan esnaf tanıyo beni yoksa zarar ziyan bişeyim) . İnsanların ayakkabılarına bakarım. Sevmişsem fotoğraflarım. Kedi köpekleri illa avucuma alıp yoğururum mesela o anda genel olarak yanımdaki kişi hayvanları korumak adına beni hayvanların yanından alır. Cafelerde pislik yaparım, peçeteleri falan parçalara ayırırırm, biraların altına koydukları altlıkları parçalarım. Üstgeçitlerden arabalara tükürmek falan... Öyle şeyler. =) Bu yüzden pek arkadaşım yok. Olanlar bana yetiyor sanırım bende onlara yetiyorum =) .
  • Paylaş
3

Cahit Ceylan, Peki gözü kara derler ya hani sende öylemisin

Winterwitch, pek değil. hatta hiç değil ufak tefek komiklik benimki sadece =)

Cahit Ceylan, Benimde canım arada böyle şeyler yapmak istiyor ama hiç ciddi olma modundan çıkamıyorum bir türlü. Davranışların kötü gözüküyor olabilir ama aslında beğenircek tarzdan (:

İnsanların karşısında bir kez rol yaparsın, iki kez rol yaparsın ama artık üçüncüsünde bıkarsın. İnsanların beni sevmesine ihtiyacım yok, bu yüzden onlara rol yapmıyorum ve insanları kendime çekmiyorum genel olarak. Etrafımda kalan sayılı insanlarsa beni bu halimle kabul eden insanlar. Bu yüzden onların yanında oldukça rahat ve mutluyum.
  • Paylaş
Bir kere kimseye kendinizi sevdiremezsiniz, onu geçelim. :) Sebepsiz de sebepli de beni sevmeyen çok kişi var. Ama kim olursa olsun dinlemeyi ve anlamaya çalışmayı çok seviyorum. Sanırım çoğu kişinin ihtiyacı olan da bu o yüzden benimle vakit geçirmek isteyebiliyorlar.
  • Paylaş
Oldugum gibi davranıyorum. Kimseye kendimi sevdirmek için bir uğraş sarfetmedim. Karşı cins dahil
  • Paylaş
Sevgi dilenciliği yapmıyorum. Kendimi sevdiğim sürece sevildiğimi farkettim. Herşeyden önce herkes önce kendini sevmeli. Kimse kimsenin sevgisine muhtaç değil. Onaylanmak yada kabul görmek. Boşver gitsin. Ben yapıyorum. Ben onaylıyorum. Kendine güvendir (her güçlüğün üstesinden gelebilen. Aptalca kibirlenmek değil.) önemli olan. Omuzların dik yürümeyi beceren herkes sevilir. Ben böyle seviliyorum. Daha güzel.
  • Paylaş
2

Ayşen7, bana göre kocaman ve içten gelen bir gülümse. kibirsiz, saf ve temiz olmak her zaman fark edilir. hepimiz böyle insanlarla birlikte olmak istemez miyiz zaten ?

Adem Ünal , "Kendimi sevdiğim sürece sevildiğimi farkettim." sihirli söz bu mu yoksa?

Kendimi sevdirmek için asla bir çaba içerisine girmem. Gerek' de yok açıkçası. Ben daha çok karşımdakinin ''onu sevebilecek ya da ondan hoşlanabilecek miyim'' düşüncesi içinde olmasını seviyorum. Karşımdakinin, kendisini bana sevdirme çabasıdır bana çekici gelen.
  • Paylaş
Biliyorum ki insanlar baktıkları gibi görürler! Bu nedenle bir çabam yok. Genelde insanlarla mesafeli bir ilişkim var.Ama deliler beni sever nedense... Bunun sebebini de ben bilmiyorum:)
  • Paylaş
2

Mahir Uskan Batmaz, "Eş eşi arar ve cins cinse meyleder" sözü geldi aklıma :)

Nazende , : ) Hımmm anladım:))

Her zaman ki gülüşüm ve şakalarım beni insanlara çeker
  • Paylaş