Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlara ve ülkeme fayda sağlayacak iş ve buluşları nasıl keşfedebilirim?

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ! Hayat'ın içinde cevapları bulabilirsin. Gözlem yapman yeterli olacaktır. Hayattaki eksiklikleri gözlemler, inceler bunlar üzerine fikir yürütmeye çalışırsın; bir ekip desteği ve gerekli kontaklar ile hayata bile geçirebilirsin.
  • Paylaş
Buluşları keşfedince ne olacak ki? O kadar çok özgün fikri ve teorisi olan insan var ki. Problem şu ki akademik kariyeriniz olmadıkça, bu da yeterli değil de neyse, ne Tübitak ne de üniversiteler sizi muhatap almıyor. Bence önemli olan bilime gönül verebilecek yürekli ve karşılık beklemeyecek insanlar ile tam bağımsız, ar-ge ve proje yönetimi yapabilecek, bir kuruluş veya vakıf kurabilmek. Bunu yapabilenler soruya yanıt verebilir. Bir gün inploid'de, neden bağımsız ar-ge kuruluşlarımız yok diye sormuştum. Bir yanıt geldi senin ülken bağımsız değil ki... Acaba bunun sebebi bilime gerekli değer verilmediğinden olabilir mi?
  • Paylaş
Toplumsal ahlakı geliştirerek. Ama bunun için de önce insan kendisinden başlamalı. Kendisine söz geçiremeyen hiç kimseye söz geçiremez.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1129 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt