Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanları başarıdan başarıya koşarken gördüğümüzde kendimizi yetersiz görmemize neden olan hisse nasıl engel oluruz?

Herkes de olmuştur o his ve o sırada aslında kendini yetersiz görme değil de kendi aktivitelerimizi düşünüyoruz. ' Ne yapıyorum ben veya niye böyle oldu, nerede hata yapıyorum' gibi gibi... İlk başta engel olamıyorsun böyle midenin ortasına oturuyor o his. Sonra korkuya dönüşebiliyor.

Ama daha sonra çözümler aradıkça ve artık 'millet ne yapıyor, nasıl yapıyor' düşüncelerini düşünmedikçe o his kaybolmaya başlar. Yani kendi hayatımıza ve yaptıklarımıza odaklanmamız lazım.

Ayrıca kendini yetersiz hissettiğin konular ile ilgili kendine hedefler koyabilirsin ve bu hedefler için de ne yapacaklarını düşünebilirsin. İnsanların ne yaptığını tamamen boşver bence. İşine odaklandığında o heves kendiliğinden geliyor zaten. Herkes başarılı olacak diye bir kural yok ayrıca:)

  • Paylaş

Bu hemen hemen herkeste olur ama şöyle bir şey var ki kendimizi insanlarla kıyaslamaktan vazgeçmeliyiz.Her zaman bizden daha iyileri olacaktır,bu her konu için geçerli.Bunu kabullendiğimiz andan itibaren insanların başarılarını bir an bile kendimizi kötü hissetmeden takdir edebilmeye başlarız ve bu çok güzel bir his.Kendinizi kıyaslamayın sadece geliştirin.


Psikoloji

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

327 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları