Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanları narsist ve egoist olmaya iten olgular neler olabilir?

Bu konu kişisel (amatör) ilgi alanlarım arasında. Yaptığım okumaların bir kısmını burada derlemiştim. Bu derlemeler terimsel olarak biraz ağır kalmaktalar ama yine de bir fikir verebilirler sanıyorum. Ek olarak bu yazılarda kaynak gösterdiğim kitapları incelemenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
2

Bazarov, Yazılara biraz göz attıktan sonra sizi gönülden takdir ettim. Yukarıdaki soruya benim bazı cevaplarım vardı ama bir şey demeye çekindim haddime mi dedim. Siz çekinmemişsiniz ama ortaya değerli bir şeyler de koyabilmişsiniz. Özellikle amatör olduğunuzu göz önünde bulundurunca bayağ saygı duydum :) Naçizane eleştirim; referanslar konusunda biraz daha hassas davranırsanız daha ciddi bir çalışma ortaya çıkmış olur, denemeden makaleye doğru geçiş yapmış olursunuz diye düşünüyorum. Tebrikler, başarılar..

Serkan Köse, Çok teşekkür ederim fikirleriniz ve geribildirimleriniz için. Amatör olarak çok okuma yaptım ama çok derin konular ve bireysel olarak da olsa çok daha derinden ele alabilmek gerekiyor ve ben buna elbette ki hala çok uzağım. O yüzden daha çok derleme oluyor benimkiler :).. Makale yazmak bana daha uzmanlık gerektiren bir şeyi çağrıştırdığı için ve bu da beni sanırım biraz korkuttuğu için (sorumluluğu büyük bu konularda özellikle) daha genel yazmak ve küçük bilgilendirmeler yapmaktan öteye henüz geçemedim ama ilerleyen zamanın ne getireceği de belli olmaz :):).. Tekrar teşekkür ederim..

Bunlar derin konular. Burada böyle sorarak öğrenemezsin. Daha doğrusu, yanlış öğrenirsin. Al eline bir psikoloji kitabı öğren. Engin Geçtan'ın İnsan Olmak kitabını tavsiye ederim. Hem öyle aşırı teknik değil hem bahsettiğin konuları hem de insana dair diğer birçok konuyu işlemiş oldukça faydalı bir kitap.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

72 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt