Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanların düşüncesinde soyaçekimin önemi nedir? Bu konuda yayınlanmış herhangi bir makale-tez, yapılmış herhangi bir deney var mıdır?

Soyaçekim olarak bahsettiğim çevre etkisi olmadan ailedeki düşünce tarzını benimseme Örn.: Bizim ailede herkes korumacı bir tavır takınmasına rağmen kimse bunu aileden görmemiştir mesela ben babamla çok iletişim halinde bulunmadım fakat herkes çok benzediğimizi söyler.Düzenle
Bu konuda Sevginin Kökeni adlı kitabı tavsiye ederim. Bu konuda oldukça faydalı bilgiler ve deneysel bazı sonuçlar ile "Aile Dizimi" ( Bert Hellinger fenomeni) denen bir yöntemi anlatarak açıklamalarda bulunuyor. Tam da yaşadığınız tüden davranışlara ait örnekler mevcut kitapta. Bir de Malcolm Gladwell'in Blink (ya da Outliers idi emin değilim) ve Charles Duhigg'in Alışkanlıkların Gücü kitaplarında bazı çalışmalara yer verilmiştir (Alışkanlıkların Gücü - Charles Duhigg -Outliers (Çizginin Dışındakiler) - Malcolm Gladwell). Sevginin Kökeni adlı kitaptan bazı kısımları da aşağıya ekledim:

Psikoloji

Psikoloji

Psikoloji
Görüntülerin orjinalleri için: prntscr.com/4w3alu - prntscr.com/4w3aqh - prntscr.com/4w3b0c
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

223 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt