Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlığın başlangıcı konusunda ne düşünüyorsunuz? Hz. Adem'in bilgisi mi? Evrimleşerek gelişen bir süreç mi?

Hz.Adem bilgisine inanıyorum ben insanlığın başlangıcı konusunda.:p... Ama biyolojideki bazı evrimsel süreçlere de inanmıyor değilim..Çok inandırıcılar gerçekten...
  • Paylaş
Bilimin ışığında ki evrimi görmemek cahilce geliyor bana. etrafımızda evrilmiş bu kadar canlı varken ve bunun bilimsel kanıtları ortadayken. misal genetik değişime uğrayan antibiyotiklere direnç kazanan bakterilerin varlığı bile evrimin basit bir göstergesidir.

benim baştan beri anlamadığım evrimin neden yaradılışın bir parçası olmaması yani yaratıcı evrimi neden emretmiş olmasın ki ? bu kadar doğal kanıt varken etrafımızda. 

bu bağlamda insan da görüntü olarak evrimleşerek modern insan haline gelmiş olamaz mı? Hz.Ademin ve Hz Havva nın ilk insanlar olduğu ve insan olarak yaratıldıkları hakkında hiç bir şüphem yok. 
  • Paylaş
2

Enfal Anıl, Evrimleşmiş canlılar mı var :S
Asıl bilim canlıların milyonlarca yıldan beri aynen geldiğini gösteriyor. Milyonlarca yıl önceye ait fosiller günümüzdekilerle birebir aynı.

Hakan, bu evrime nereden baktığınızla ilgili evrim kelimesinin Allahı reddetmek olarak algılanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Atası mamut olan fillerden asya filleri ile afrika filleri nasıl ki bir birinde farklı hayvanlarsa yada ikisi de yılan olduğu halde piton la kobra aynı hayvan değilse evrimde böyle birşey.

evrim dönüşüm değil değişim. milyonlarca yıl önceden aynı kalan canlılar olduğu gibi aynı kalmayan da var,

hatta bunu denemek isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz lepistes dediğimiz balığı doğal bir ortama bırakın bir kaç kuşak sonra yaklaşık 2 yıl içerisinde doğaya bıraktığınız lepistes hayvanın nasıl değiştiğini gözünüzle görün.

yaratıcının kudretini neden evrim gibi basit bir olayla eş tutar ve bilime karşı karşı direnç gösterir bazı insanlar bunu anlamakta güçlük çekiyorum.

benim bakış açımla evrim doğa için son derece basit ve yaşamın devamlılığı için kolayca oluşturulan bir olay.

bize karmaşık gelmesinin sebebi evrim sürecinin bilimsel ve süreç olarak çözümünün zorluğu . bu bilimsellik ve süreç doğanın umurunda bile değil zaten.

Biri inanç, diğeri bilim. Bu ikisini karşılaştırmak bilimin ve inancın doğaları gereği bence çok abes bir davranış.
  • Paylaş