Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanoğlu tek eşli midir? Yoksa bu bir tercih midir? Herkes herkesi bir gün aldatır mı?

Bence insan sevdiğine bağlı kalmalı. Eğer sevdiğiniz yanında ikinci bir kişi varsa johnny depp in dediği gibi "eğer hayatınızda 2. Biri varsa onu seçin çünki 1. Çok sevseydiniz 2. Olmazdı"
  • Paylaş
İnsanın, kendini ruhen birine bağlı hissetmedikçe tek eşli yaşamasını ahlaken saçma buluyorum.
Kim bilir, belki de az önce göz göze geldiğiniz o kişi hayatınız ruh eşiydi ve siz saçma zorlama bir ilişkiden dolayı prensiben ego yaptınız ve bunu kaçırdınız! ...
Dikkatli olmak lazım, her şeyden önce kendimize dürüst yaşamamız lazım.
  • Paylaş
2

Mekna Demir, Bu şekilde bir düşünce tarzını doğru bulmuyorum açıkçası. Aynı mantıkta düşünecek olursak, insanoğlunun karşısına hayatta bir çok fırsat çıkıyor. Bazen elimizdeki ile yetinip yola devam ediyoruz, bazense elimizdeki bırakıp ileriyi görmeye çalışıyoruz... Tamamen şans, kısmet.. Ne olacağını bilebilir miyiz ? Hayır! İlişkide de ne derece seveceğimizi ya da ne derece sevileceğimizi bilemeyiz. Sadece Kaybettikten sonra değerini anlarız. O zaman o göz göze geldiğimiz ,ruh eşimiz olarak düşündüğümüz kişi de bize yetmez, bizi tatmin etmez.

Ayhan Şimşek, Bu yorumunuza ve soruya olan cevabınıza istinaden yazıyorum.
Sorudaki gibi durumlara genelleme yaparak konuştuğumuzda ucu açık bir çok düşünce ortaya çıkmakta. Doğaldır ki, bir çok insan bir çok karakter demektir. İnsanlar, tanışırlar ve birbirlerini anlamak için bir birlerine zaman tanırlar ve bu zaman dilimleri de dahil olmak üzere şanslıysanız eğer bir ışıkla karşılaşabilirsiniz, ki yorumumda bahsettiğim de tam olarak budur. Yani markette alışveriş reyonlarını dolaşırken birileriyle göz göze gelme çabası değildir bahsettiğim. Ve sizin yorumunuzu bu çabaya bir cevap olarak alıyorum.
-
Dediğim gibi o şanslı anda ki çekimi kaçırmamanın adına samimiyetsizlik diyemeyiz. Ayrıca böyle bir başlangıç sanırım her kadının ve erkeğin kaybetme korkusunun temeli. Aslında bu korkunun esas temeli kişinin karşısındakine katamadıklarından bahisle eşinin çevreye karşı açılan duyarlılığı, ihtiyacıdır.
Bunun dışında ki zorlama girişkenlikleri kesinlikle yorumuma katmıyorum ki o durumlar zaten son model akıllı telefon değişkenliğine paralel bir kapasitede gelişmekte.

Soru önceden de sorulmuştu, buraya da bakabilirsiniz:
inploid.com/t/insan-tek-esli-bir-yaratik...
  • Paylaş
Insan doyumsuz bir varlık birtane ile yetinmeyiz hep daha fazlasını isteriz bu şartlarda tek eşlilik diye bişey de bence mümkün degil sonuç da aldatırız aldatılırız
  • Paylaş
İnsanoğlu tek her ne kadar tek eşli yaratılmışsa da tek eşli olmamayı tercih eder. Kadını da erkeği de böyle. Doğru mu? Bence değil... Ahlaki boyutları düşünürsek yıkılmaması gereken normlar arasında. Fakat bizler o kadar her şeye kendimi kaptırmışız ki maalesef karşımızdaki kişiyi ya da işin ahlaki boyutunu düşünmüyoruz. Tamamen zevkimize istinaden kendimizi kandırıyoruz. Yani özetle bu tip durumları kendimize göre meşrulaştırıyoruz. Evet; HERKES olmasa da İNSANOĞLU mutlaka ALDATIR, ALDATILIR... ... .
  • Paylaş
Olaya nasıl baktığınız önemli.

1-Eğer mutlu bir ailenin parçası olmak istiyorsanız, ön koşul tek eşli olmak durumundasınız.
2-Yok ben keyfime zevkime göre yaşayacağım diyorsanız çok eşli bir yaşamı seçebilirsiniz. Bu durumda huzur, güven ve sadakat kavramlarından uzak olacaksınız. Çünkü sizin gibi keyfine bakan insanlarla birlikte olacaksınız.

3-Ama hem şiş olsun hem kebap diyenlerdenseniz, hem aileniz olsun hem de yeni heyecanlar istiyorsanız aldatacaksınız. Eee birileri de aldatılmış olacak malum.

Bana kalırsa insanlar dürüst olsun. 2. Ve 3. Yolu seçenler 1.den uzak dursun.

Netice olarak: Herkes herkesi aldatmaz, insanlar seçimlerini yaşar.
  • Paylaş
Bu bi tercihdir bence ama ahlaki olarak ve toplumsal düşünürsek tek eşliliği tercih ederim
  • Paylaş