Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlığa karşı işlenmiş suç denilince aklınıza ne geliyor?

Bošnaklara sırf muslumanlar diye yapilan soykirim.
 • Paylaş
Bence en büyük suç 7'den 70'e, doğudan batıya ya da memurundan en üstüne ve hatta en demokratindan en solcusundan en fasistine; kısacası kadın erkek farketmez, en büyük suç "kendimize söylediğimiz ve inandığımız yalanlar"dır!
 • Paylaş
1992 yılında Bosnalılara karşı yapılan soykırım tabii ki Hitler'in yaptığı gibi insanlık suçudur ama bunun yanı sıra ABD'nin iki Japon şehrine attığı bombalar da insanlık suçudur. 1992'de Sırp birlikleri Bosnalı kadınları hamile bırakıp kürtaj olamayacakları zamana kadar onları esir etmişlerdi, bu da insanlık suçudur. İnsanlık suçunun bu kadar çok insan hayatına mal olması da gerekmez. Bir başbakanın kendi polisine öldürttüğü çocuğun annesini toplumun bir kesimine aidiyetlerini bahane ederek mitinginde yuhalatması da hem cinayet hem de ahlaksızlık şeklinde insanlık suçlarıdır. Ölen üç yaşındaki çocuğun arkasından "zaten Geziciydi", "bundan eylem çıkmaz", "ölmeseydi anarşist olacaktı" gibi tamamen ahlaksız laflar etmek bunları sosyal medyada paylaşmak da insanlık suçlarıdır. Sanırım insanlık suçları kişileri değil tüm insanları ya da insanların belli kesimlerini hedef alan suçlar oluyor... .
 • Paylaş
3

Belgi Saygı, Şaman bey bence soruna kişiselden genele almanın tanım açısından zararı ya da yararı yoktur. Münakaşadan başka.. Sizin söylediklerinizde bir özneden çıkan, menfaate ters düştüğü için tek bir ağızdan çıkan yalanla başlar. "Ölmeseydi anarşist olacaktı" sözünün hiç bir gerçekliği yoktur. Menfaat uğruna kitleleri kandırmak için önce kendini inandırdığı, sonrada kitleleri inandırdığı bir yalandan öte değildir...

Sırp askerlerinin 92-95 yılları arasında 11-60 arasındaki 50 bin kadına topluca tecavüz etmeleri.
 • Paylaş
Abdnin ırakda yaptıkları
 • Paylaş
Gündemden ilk akılıma gelenler; Kars'da 8 yaşındaki çocuğa tecavüz edip öldüren insan müsveddesi, çocuk yaştaki kızlarla evlenenler, kör olan bir adamın parasını döverek alanlar, hırsızlık, yolsuzluk, savaşlar, doğa katliamı . Genel olarak verdiğim bu örnekler bana göre insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur.
 • Paylaş
Öldürme, yaralama ve işkence suçlarının; siyasal, felsefi, ırki veya dini saiklerle toplumun bir kesimine karşı bir plan doğrultusunda sistemli olarak işlenmesi insanlığa karşı işlenmiş suç sayılır. Soykırım bunlardan en bariz örneğidir.
 • Paylaş
Temel hak ve hürriyetlerin kısıtlanması
 • Paylaş
Vefasızlık ... .
 • Paylaş
Dünyayı yaşanılmaz hale getiren, cepleri biraz daha para ile dolsun diye doğayı hiçe sayıp, yakıp, yıkan insanlar... .
 • Paylaş
Bonzai denen narkotik maddenin üretilmesi...
 • Paylaş
Birinci dunya savasında ermenilerin osmanlı askerlerınn katlıne sebep olmaları
 • Paylaş
Ermenilere yapmadığımız sözde soykırım sonucu barbar ilan edilmemiz keşke yapsaymışız da değil sadece böyle bir ortamın doğmasına nasıl izin verildi. Vahşete karşıyım ama haksızlığa da tahammülüm yok maalesef. Yanlış anlaşılmadan önce belirtmeliyim konu ırkçılık ya da kafatasçılık değil ki nankörülüğün ve vicdan eksikliğinin ne ırkını ne dinini ne de mezhebini tanırım. Yakın zamanlarda ülkemde öldürülen minik meleklerin yarası da ayrı kanamaktadır ki onların ailelerinin acılarını, yaşadıklarını-yaşayamadıklarını, ruh hallerini düşündükçe de varsın o yara kapanmasın.
 • Paylaş