Bilmek istediğin her şeye ulaş

Intel işlemcili dizüstü bilgisayarımda ati hd mobility radeon 5650 ekran kartı var ve format attıktan sonra bir türlü sürücüsünü yükleyemiyorum. Bu sorunla karşılaşan var mı? Karşılaşıp çözebilen var mı?

HP dizüstü bilgisayarımın kendi websitesinden de, amd'nin kendi sitesinden de sürücü indirmeyi denedim ve karşılaştığım hata "Bilgisayarınızda bu sürücüye uygun bir donanım bulunamadı." gibi bir hata. Bunun sorunu yazılımdan mı donanımdan mı kaynaklı acaba cidden ekran kartımda bir temas sorunu mu var? Win7 ve Win8'de aynı hatayı alıyorum Düzenle

Bu sorunla benzer şekilde ben de karşılaşmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ATI Radeon ekran kartlarında bazı modellerde yada genel olarak bir sürücü uyumsuzluğu mevcut. ATI sürücüsü aslında yüklü ama donanımı bulamıyor, veya sürücü yüklü değil ama yeni sürücü yüklemeye izin vermiyor.


Hatırladığım kadarı ile ATI Radeon için Omega Driver'lar bulunuyor. Omage Driver'lar resmi olarak ATI tarafından üretilmemiş, ancak ekran kartı ile uyumlu ve hatta bazıları kartı daha iyi kullanabilen sürücüler. Bunlardan birini rahatlıkla deneyebilirsin: omegadrivers.net/


Bunun dışında ben bu problemi çözmek için ne yaptığımızı net hatırlamamakla birlikte, 1-2 yıl sonra ATI ekran kartından vazgeçtiğimizi net hatırlıyorum, onuda belirteyim.

  • Paylaş
7

Barış Karaosman, Öncelikle site kurucularından biri tarafından sorumun cevaplanması gayet güzel. Teşekkürler, verdiğiniz bağlantıdaki sürücüyü indirdim ve sanırım sorun çözüldü, Catalyst Control Center'da her iki ekran kartı da gözüküyor şu an Windows 8'de. Bir de oyun yükleyip öyle denedikten sonra daha kesin bir sonuca ulaşabileceğimi umuyorum. Ayrıca sanırım bu dizüstü bilgisayardaki sorunların başı intel işlemcinin üzerinde ATI ekran kartı olması, aynı zamanda bir de intel hd graphics olarak kendi ekran kartı da var. Siyah ekranla oldukça samimiyim bu sıralar o yüzden :) Ben de ya ATI karttan vazgeçmeyi ya da alacağım yeni bilgisayarın AMD işlemcili olmasını tercih etme noktasına geldim. Bilgi için teşekkürler.

Barış Karaosman, Sorun çözüldü, teşekkürler. :)

Hakan Köse, Rica ederim :) Spesifik bir sorun bu, çözümlenmesine sevindim.. Hangi oyunu oynayacaksınız yeni ekran kartınızla, merak ettim doğrusu :) Call of Duty?

Barış Karaosman, Call of Duty Black Ops 2 de listemde elbette. 1914'ten beri Call of Duty :) Mağlum vizeler bitti 1 ay gibi güzel bir boşluk var. Liste kabarık o yüzden. Hitman Absolution ile başlamayı düşünüyorum. :) Sonra Call of Duty, Medal of Honor Warfighter diye devam eder :) Call of Duty sever misiniz yoksa? :)

Hakan Köse, Ben o tarz oyunları biri oynarken izlemeyi daha çok seviyorum. @serkan Half Life çok severdi ve oynardı eskiden.. Malum artık yoğunluktan koptuk oyun aleminden..

Barış Karaosman, Half-Life efsanedir bende. 99 senesinde internet cafe açmıştı emektar babam ufak mahallemizde. O zamanlar mahallede bilgisayarı bilen yoktu biz insanlara Half-Life oynattık :) ve cafe sahibinin çocuğu olarak her oyunda en iyi olmak birinci görevimdi. Para sayma işini pek beceremeyip dükkanı zarara soksam da :) artık bizim de son yıllarımız sanırım oyun aleminde. Üniversite bitince vakit ayırabilir miyim bilmiyorum açıkçası. Şu vakitleri iyi değerlendiriyorum o yüzden :) iyi geceler. iyi çalışmalar ve tüm samimiyetimle inploid'i daha ileri taşımanızı temenni ederek kapatmak istiyorum yorumumu :)

Hakan Köse, Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için :)
Yakın zamanda, yeni profil sayfaları, belki ik defa bizim deneyeceğimiz yeni bir moderasyon sistemi (detaylarını şimdi açıklayamayacağım) ve yepyeni bir Feed yapısı geliyor. Yoğun bir şekilde bunlar üzerinde çalışıyoruz bir süredir. 4-5 gün içinde güncelleme yapmayı planlıyoruz. Umarım inploid'de hep daha iyi bir deneyim yaşarsınız, teşekkürler :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

992 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt