Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet bağlantı ağ trafiği tamamen nasıl izlenir?

modemi bilgisayarım açıkken kullanıcam yani bilgisayarımı server a dönüştürüp internet bağlantısını pc im üzerinden yaparak wireless tan bağlanan bilgisayarları izleyebilir miyim?Düzenle
Linux tarafında Squid proxy kurarak, yapabilirsin. Kullanıcıları proxy'e geçirdikten sonra hangi bilgisayarın hangi siteye girdiğini görebilirsin.
Windows'ta da mutlaka basit bir tool vardır. Eskiden ISA server vardı şimdi ForeFront oldu ama biraz karmaşık olabilir.

Eğer PC'lere erişimin yoksa ve tüm PC'lerin DHCP ayarları otomatik'teyse. DNS'leri modem'den alacaklarından kendi PC'nize DNS server kurup, modemin DNS'lerini sizin kurduğunuz DNS server olarak ayarlayın. IP dışı erişimlerin hepsinde tüm domain'leri çözmek için sizin DNS serverınıza request'ler geleceğinden buradan da tespit edebilirsiniz.

Tabii internette biraz daha search edin belki sırf bu işi yapan basit tool'lar da vardır.

Başarılar.
  • Paylaş
Usta sorunu tam olarak anlayamadım, bağışla. Ancak Wireless ağına bağlı olan kişilerin bilgisayar isimlerini ve MAC adreslerini görmek istiyorsan. Modemin varsayılan arayüzünde var.
  • Paylaş
2

Kamil Demir, mesela benim internet ağımı kullanan kişileirn hangi sitelere giriş yaptığını falan öğrenmek istiyorum. bunun için kendi bilgisayarımda bu bilgileri nasıl görünüleyebilirim?

Sezer, Hangi sitelere giriş yaptığını öğrenmek için çok daha farklı şeyler gerekir. Ağ dinleme yolu ile o verilere ulaşım izni alınabilir mi o konu hakkında pek bi bilgiye sahip değilim ama pek sanmıyorum. O bilgisayara trojen, RAT tarzı SPY casus kurman gerek.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1617 Görüntülenme10 Takipçi2 Yanıt