Bilmek istediğin her şeye ulaş

Internet explorer ve sorunları hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Internet explorer 'da css hataları ile karşılaşmayı ve onları düzeltmek için ekstra satırlarca kod yazmaya alıştım fakat. Javascript 'ten midir anlayabilmiş değilim. Hazırladığım sitenin işlevselliğini sağlayan javascript olduğundan buna binayen söylüyorum. Internet explorer ile bilgisayarım üzerinde çalıştırmaya kalktığım vakit, program donuyor, activex denetimi yapıyor, ve web sayfasını kurtar gibi seçenekler çıkıyor. Delireceğim arkadaş yav. Yorumlarınızı, fikirlerinizi merakla bekliyorum :)Düzenle
Web server tarafında, programlama tarafında veya javascript tarafında, ziyaretçinin tarayıcısına bak ve ie 6, 7 ise sokma siteye, ekrana bir şeyler yazdır daha modern tarayıcı kullanmalısın vs. Kullanım oranları düştü bu sürümlerin. Kafa yormaya değmez. Artık hala bunları kullanan odun adamlar varsa girmesin siteye, okumasın bir zahmet sayfayı -diye düşünüyorum ben.
  • Paylaş
Bence sorunun kaynağı javascript kodları. Bunun neden kaynaklandığını anlamak için F12 tuşu ile IE'de console'u açıp oradan izleyebilirsin.

Ancak, IE versiyon 6 ve hatta 7 ise bence hiç uğraşma derim. Internet Explorer ile ilgili düşüncelerimi buraya yazarsam ayıp olur : )

NOT: inploid.com/t/internet-explorer-nasil-bu... .
  • Paylaş
Bu zamana kadar yaptığım hiç bir çalışmada IE için ek enerji harcamadım. Zaten güncellemeleri olan ve gelişen bir tarayıcı.
Müşteri zaten IE eski versionlar kullanıyorsa sorunlu gördüğü sayfa için arıza çıkarıyor önce ama version güncellemesini ya da Chrome Firefox son sürümü kullanmasını öneriyorum ve bunun sadece bu site için değil kendi iyiliği için yapmasını söylüyorum böylece müşteri kanadından tepki almıyorum.
Uğraşmaya değmiyor. Problem developer tarafında değil IE tarafında. IE9'dan öncesini önemseme
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

458 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları