Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet insanın hayatını nasıl geliştirebilir?

Facebook ya da twitter gibi sadece zaman öldürme üzerine dayalı sistemlerde pek az sayıda kişi sanırım kendini geliştirebilme olanağı bulmuştur.

Klişe bir laf olmasına rağmen geçerli olan "internet doğru kullanıldığı takdirde büyük bir hazinedir" lafını oldukça az sayıda kişi uygulayabiliyor olsa gerek. Ama bunun yanı sıra gelişim adına diğer bir sorun ise yanlış veya eksik bilginin web ortamında çok daha fazla olmasıdır. Orijinal, güvenilir ve tam makalelere ulaşmanın belirli bir ücretten geçtiği şu devirde bunca bilgi çöplüğü arasında doğru olanı bulabilmek gerçekten meseledir. Bence önce gelişimdeki amacın ne olduğu belirlenmeli, yani insan önce kendini tanımalı ve beklentisini bilmelidir. Sonrasında bu yolda ilerleyebiliyorsa ne mutlu.

  • Paylaş
Hayat geliştirilmez insan kendini geliştirir hayatını şekillendirir...Mevzu geliştirmek ise insan kendini tanıdığı ve ne istediğini bildiği sürece internet kesinlikle bilginin paylaşıldığı her ortam gibi var olan hazinelerden biridir.
  • Paylaş

Bu durum insanın kendi düşüncesine kalmış bir durum. Bana nasıl faydalı olabilir, kendime ne katkı sağlarım, internetten en iyi nasıl yararlanabilirim gibi düşünceler insanın kafasından geçtiği zaman interneti en güzel şekilde değerlendireceğini düşünüyorum. Eğer interneti oyun oynamak, eğlenmek, chat yapmak ve benzeri yararı olmayan şeyleri kullanarak vakit harcarsak yararından çok zararı olur. Herşey insanın kendi elinde. Eğer gerçekten yararlı bir şekilde kullanmak isteyen insan her türlü bol bilgiyi ve öğretiyi bulabilir ve kendisine katkı sağlayabilir. Ülkemizde ne yazıkki bu şekilde kendisine katkı sağlamak isteyenler ve yararlanmak isteyenler daha az diye düşünüyorum.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1156 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt