Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet öncesi zamanlarda daha mı mutluydunuz?

İşte problem tam da burada ortaya çıkıyor... "Mutluluk nedir?" sorusuna cevap verin diye bir soru yöneltilse hiç kimse İnternet demezdi... Yanlış mı? Kimisi romantik düşünür sevgilisiyle ailesiyle olmayı söyler... Bir çoğu mutluluk=para diye düşünür. Bazıları kariyer peşindedir iyi bir iş der ama İnternet diyen biri olacağını pek sanmıyorum... Üstünden bilgi alış verişi yaptığımız bu devasa platformu bu gibi sorularla irdelememeliyiz bence. İnternet'den önce veya sonra yaşamasını, hayattan zevk almasını, düzenli tertipli yaşayabilmeyi, çevresindekileri kırıp üzmeden davranabilen bir insan zaten her zaman mutludur ki İnternet'in olup olmaması onun için bir anlam ifade etmez, çözüm üretir...
  • Paylaş
O zamanlar her şey çok farklıydı. İnternet yüzünden daha mutsuz ya da daha mutlu olduğumu söyleyemem ama bir şeyleri araştırmak için uzun zaman harcardık. Bilgiye ulaşmak çok sıkıntılı bir süreç olduğundan hayat daha sıkıcıydı.
  • Paylaş
Mutluluğu İnternet'e bağlamak yanlış olur. Elbette İnternet'in hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Günlük bir çok işini tek tuşla halledebilmek insanı mutlu eder tabi. İnternet yokken de mutluyduk mesela eş dostla sohbet etmek mutlu ederdi bizleri ki İnternet'le birlikte bunu yapmaya pek de vakit bulamıyoruz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

877 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları