Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet siteleri nasıl para kazanır?

Bir internet sitesinden para kazanmak için sitenizin öncelikle çok ziyeretçili olması gerekir. Sitenizde bunu sağladıktan sonra reklam vermek yoluyla para kazanabilirsiniz. İki tür reklam verebilirsiniz:
  1. Anlaşmalı kişi veya kurumlardan alınan reklamlar.
  2. Dijital reklamcılık.
Birinci reklam tipi bir kurumla veya iş yeriyle görüşerek onlardan bir reklam banner'i alıp sitenize ekleyebilirsiniz. Sitenizin içeriğinde belli bir içerik alanı varsa (teknoloji, bilim, sinema vb.) bununla ilgili şirketlere başvurmak daha akıllıca olur. İkinci tip reklamlar ise daha zahmetsizdir. Çeşitli online reklam servis sağlayıcıların size sağlayacakları frame kodlarını sitenize eklersiniz ve buradaki her tıklama başına belirli bir ücret alırsınız. Google Adsense bunun en iyi örneği.

Diğer bir yöntem satış ortaklığıdır. Bu sisteme göre, satışı yapılan ürünün sahibiyle bir sözleşme yaparsınız. Bu sözleşmeye göre de sizin siteniz üzerindedoğrudan veya dolaylı yoldan o ürünlerin satışıgerçekleştirilir. Eğer kullanıcılar siteniz üzerinden alışveriş yaparlarsa siz de ürün sahibinden belirli yüzdelerde bir pay alırsınız.

Popup pencereler, CRM sistemi, sesli reklamlar, Widgets gibi çeşitli para kazanma yöntemleri var. Bunları araştırmanızı öneririm. Şunu da göz önünden çıkarmayın: Hepsinin temelinde de sitenize reklam koymak yer alıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

334 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt