Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet sitesinden reklam ve sponsor yoluyla para kazanmak için ne yapmam gerekir?

Diyelim ki bir internet sitesi var ve belli bir tıklanmaya ulaştı. Reklam ve sponsor ekleyebilmek için hangi yolu izlemem gerekir?Düzenle
Öncelikle ziyaretçilerinizin bu hizmetinizden haberi olması gerekir, kendinizi pazarlamayı öğrenin. Gelir düşünmeden önce stratejiler düşünülmeli, reklamlar nereye yerleştirilecek, nerelere yerleştirilirse kullanıcı deneyimini bozmadan göz önünde olur bunları baz almakta fayda var. Daha sonra reklam alanlarınızın yerleşimine, boyutlarına göre piyasa ortalamasının altında kalmayacak şekilde günlük ziyaretçi sayınıza paralel fiyat belirlemeniz gerekir. Daha sonrası ise tamamen reklam süreçlerinin takip edilmesiyle gelişecektir.

Sevgilerle. . .
  • Paylaş
Şöyle bir webmaster sitelerine bakıyorum da herkes ya oyun, ya film-dizi ya da piyasaya yönelik ne varsa o tarz web siteleri üretmeye çalışıyor. Halbuki belli hedef kitlelere hitap eden web siteler tasarlanabilir. Reklam verenlerin çoğu artık herkese değil özel olarak kendi hedef kitlesine direkt olarak reklam vermeye yöneliyor. O yüzden mesela sadece fotoğrafçılık ile uğraşanlar için bir web site hazırlayıp hedef kitleyi siteye çektikten sonra bu sektörden firmaların, mağazaların reklamları alınabilir pekala. Yani kısacası niş alanlara yönelmek olumlu olabilir. Kuru kalabalık yerine belli kitlelere ulaşmak yüzlerce film-dizi sitesinden biri olmaktan yeğdir.
  • Paylaş
Gerçekten iyi bir tıklanma oranı var ise zaten reklam verenler sana ulaşacaktır. Ulaşmadı mı ? Adsense , bumerang , gittigidiyor gibi reklam ağları ile çalışmakta fayda var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

465 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt