Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet, teknolojik trendler ve girişimler (startup) ile ilgili takip edilesi internet mecraları hangileridir?

Bu konuda en önemli mecraları şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Paylaş
6

Ersen Tekin, Y Combinator nasıl bir mecradır hiç çözemedim Serkan bey, biraz bahseder misiniz?

Serkan Köse, Y Combinator, Türkiye'de e-tohum'un uyguladigi modeli ilk uygulayan ve çok başarılı olan bir topluluktur. Buraya yazma sebebim aslında yatırım yaptıkları şirketlerle ilgili haberleri bloglarından takip etmek (ycombinator.posterous.com)

Y Combinator nadiren 20 bin dolar üzerinde yatırım yapan ve fokusu tamamen erken aşama yatırımı olan, bu yatırım karşılığında %2-10 arası hisse talep eden ve network açısından oldukça zengin bir platform.

Örneğin, aklıma ilk gelenlerden birisi Dropbox. Onların yatırımlarından birisi ve şu an inanılmaz değer kazandı.

YCombinator'un vaad ettiği şey aslında para değil: Eğitim, mentörlük ve network. Bundan da çok başarılı sonuçlar alıyorlar. Yatırım yaptıkları firmaları özellikle takip etmek faydalı oluyor.

Serkan Köse, Bu arada kendi ağızlarından Y Combinator: ycombinator.com/about.html

Serkan Köse, Bir not daha... Y Combinator Partner'lardan Paul Graham, internette çok dolaşan şu meşhur yazının da sahibidir :) : Dünya ile Rekabet Edecek Zehir Gibi Bir Bilgisayar Şirketi Kurmak: bir ileriseviye.org/arasayfa.php?inode=boylekurun.html .
Yeri gelmişken bu yazıyı da tavsiye ederim...

Ersen Tekin, bu bilgiler şahane oldu:) aslında bilişim alanındaki startuplar için de erken dönem ilişkilerde yatırımdan ziyade mentor ve networking çok daha önemli bana kalırsa. yazıların ikisine de göz atıyorum şimdi, teşekkürler.

Serkan Köse, Rica ederim... :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

467 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt