Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet'ten para kazanmanın yolları nelerdir?

Ticaret yapmanın genel kuralları bir platform olan internette de işler. Bir ihtiyaç ya da doğru gitmeyen bir süreç görürsünüz ve onu giderirsiniz.

İnternetin sağladığı avantaj, bunu çok daha kısıtlı kaynaklarla yapabilmenize olanak vermesidir. Kauffmann Foundation'ın araştırmasına göre, internet tabanlı olmayan bir işin hayata geçirilmesi için gereken sermaye ortalama 30.000 Dolar'dır. Oysa bir web sitesi ile bunun 20'de, 30'da birine iş kurup, zamanla gelir elde ettikçe yatırımınızı büyütebilirsiniz.

Bugüne kadar denediğim 20'ye yakın internet projesinin yaklaşık 10 tanesi kendini kurtardı, 4-5 adedi ise iyi gelir getirdi.

Konu başlıklarıyla bu projeleri sıralarsam:

Abonelik tabanlı dijital dosya satışı
Tekil dijital dosya satışı
Uyarı servisi dijital satışı
Alıcı ile satıcıyı buluşturarak, satıcıya dijital üyelik satışı
Farklı konu başlıklarında gelir paylaşımı ile içerik üretimi
Sık yaşanan spesifik bir sorunun çözümünü internetten satmak
Spesifik bir profile yönelik uyarı servisi
Fiziksel ürünün ticaretine aracı olmak
Sosyal medyada tanıtım projesi


Ayrıntıları şuraya yazdım:
startupdoktoru.com/beni-neden-dinleyesi...
  • Paylaş
Para kazanmak derken amaç geçim mi sağlamak yoksa ne olursa kar mıdır?
Buna göre odaklanmak gerekir. Geçim sağlamak için çok ciddi vakit ayırmak gerekir. Hem maddi hem de düşünce olarak iyi yatırım yapmak gerekir çoğu zaman. Geri dönüşünü de 1 seneden önce olmasını beklemek çok mantıklı değil. Ama önemli bir açığı değerlendirerek, bir fırsat yakalayarak bunların dışına da çıkılabilir.

Anket doldurarak biraz kazanç sağlayabilirsiniz. Genelde anket başına 2-5TL arası veriliyor. Çok zaman ayrılması gerektirmediği ve düzenlilik zorunluluğu olmadığı için başlangıç olarak mantıklı olabilir. Denemeye başlamak için benderimki.com sitesini öneririm.

Bu soruyla ilgili açılmış diğer başlığa da bakılabilir: inploid.com/t/internet-basinda-nasil-pa... .
  • Paylaş
Boşlukları ıyı görmek ... ... ... ... Aksi durum mümkün degil ! 1990 yıllarda bilgisayar mühendisleri havada iş bulurken bu gün sıradan muhendisler haline geldiler oysaki bir web sayfası yapıp sanal satış yapan bir firma 1 milyon dolar kazanabiliyor ! Toplumu iyi tanımak ve onun ihtiyaçlarını iyi gözlemlemek lazım !
  • Paylaş
Para Youtube iş ortaklığında . Özgün videolar çekip örn. Sokak Röportajları veya gündemi takip eden videolara youtube kanalınız a ekleyerek Google adsense hesabına bağlamak . Özetle Youtube a yüklediğiniz her özgün ve beğenilen video size güzel bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

533 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt