Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet üzerinde işletmeler hakkında yapılan olumsuz yorumlara karşı bir yaptırım uygulanabilir mi?

internet üzerinde olumsuz yorum yaptığım bir restoran taciz edercesine mesajlar atıyor. yorumda hakaret/taciz içeren birşey yazmadım. sadece memnuniyetsizliğimi dile getirdim. burada işletmenin herhangi bir yasal hakkı var mıdırDüzenle
Aslı Sak (@reklamcigozuyle) Hiç katılamadım yorumunuza; bir restoranda yemek fiyata göre çok kötü, garsonun parmağı çorbada ise ve tatlıdan kıl çıkarsa savcılığa nasıl bir suç duyurusu yapardınız ki? Bence İnternet'in gücü özellikle hizmet sektörünü dizginlemeye devam etmeli ve kalitenin artması sağlanmalıdır. Dürüst ve hizmetini iyileştirmeye çalışan firmalar hatta kendi forumlarını açıyorlar müşteri değerlendirmeleri için bkz. Amazon. Zaten müşterisini memnun edebilen her işletme her ne kadar rakipler de trollemeye çalışsa da kötüden çok fazla iyi yorum alacaktır.
  • Paylaş
Şu an yok. Sadece şirket dava açabilir ama nasıl yetişecek? Ama Bence olmalı. İspatlanabilir ve bir kamu kurumuna kanıtlarla şikayet yapılmamış olanlar yazılamamalı. Rakip bile yazıyor olabilir yeni düzenleme şart bence.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları