Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet üzerinde verilen en iyi tasarım dersleri nelerdir?

Envato ekibi bu işi en iyi yapanlardan bir tanesi: hub.tutsplus.com
  • Paylaş
2

Ali Akman, ben bunuda izliyorum twit ile buda güzel designboom.com/

Evnzll, tasarımın dersi olmaz.araçlarını öğrenirsin.tasarımı değil.tasarımını güçlendirmek için sanatsal yönünü geliştirmen lazım

Kesinlikle Envato iyidir. Bana göre esinlenmek çok önemli. Kimileri taklitçilik falan der, evet iyi bir tasarımcı olacaksanız işi iyi yapanları izlemek onların nasıl yaptığını deneyerek kendi yöntemlerinizi çıkarmak iyi bir tasarımcı olmayı sağlayabilir, tabi ki sanat yönünüz olmalı ama bu her şey değil, iyi bir gözlemci iseniz gerisi kendiliğinden gelebilir.

Tavsiyem devianart.com, cgsociety.org, behance.net veya dribbble.com gibi siteleri takip etmeniz, ne kadar üst düzeyde işlerin yapıldığını görünce moral bozuluyor ama sonuçta her işin üstatları olacak ya da siz o koşullarda ortam ve ekipmana sahip olmadığınız için aynı düzeyde işler yapamayabilirsiniz ancak bu gelecekte de yapamayacağınız anlamına gelmez. udemy.com gibi sitelerin de güzel eğitimleri bulunmakta ve bazıları ücretsizdir. Aslında ders almak için ille de eğiitim almaya gerek yoktur bunu tutorial'lara ya da yapılan işlere bakarak da alabilirsiniz, sonuçta internette iyi araştırma yapmak baya bir öğretici olabiliyor. Tabi işlerinizi iyi ortamlarda yayınlamak da bir artı olabiliyor.
  • Paylaş
Hayal gücün varsa biraz da sanatsal kişiliğin, gerisi peşinden gelir zaten. Ama yoksa bu özellikler istediğin kadar tasarım dersi al vasatın üstüne çıkamazsın..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1027 Görüntülenme12 Takipçi3 Yanıt