Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet üzerindeki alışveriş sitelerindeki satılan ürünler sizce orjinal mi çakma mı?

hangi site olduğuna bağlı.
  • Paylaş
trendyol dan bir keresinde adidas eşofman sipariş ettim.Eve gelen eşofmanın dengi salı pazarı abartmıyorum cidden salı pazarında ki ile aynıydı.Sonrasında sikayet sitelerine baktım sayısız şikayet var para iadesini istedim.Kendini kanıtlamış sitelerden alınabilir onlara inanmak lazım.
  • Paylaş
1

Sevgiseli, :D güldüm kusura bakma ama...

Fiyatlarından ayırt etme sakın!! Çakma mali sana çok pahaliyada satabilirler. Örneğin meşhur sitelerde bu sorun yok hepsiburada.com , bimeks.com vs. Ama sahibinden.com veya gittigidiyor.com gibi sitelerden alacağın zaman öncelikle satıcının profiline bak ne kadar satış yapmış , aldığı yorumlar neler, ürün ile ilgili fotoğraflar vs. Bu şekilde içini rahat ettirebilirisin.Benim tavsiyem ayyakkabı , eşofman gibi çakması bulunan ürün alacağın zaman mağazadan al(yalı spor, barçın gibi).İnternetteki bireysel satıcıların %99'u çakma. :)
  • Paylaş
Bir arkadaşıma kullanılmış telefon göndermişlerdi. Bunu nasıl anladık başkasına ait koca bir fotoğraf albümüyle... :S
  • Paylaş
1
ben bluefly dan giyim alışverişini yapıyorum hiç problem çıkmadı , strawberry de çakma değil ama 100 siparişte 1 bayat ürün gönderilebiliyor , gittigidiyor ve ebay güvenmem
  • Paylaş
çakma olanıda var orjinal olanıda. fiyatlarından ayırt edebilirsin.
  • Paylaş
çoğu çakma
  • Paylaş

gittigidiyor, sahibinden gibi güvenilir sitelerde zaten orijinalse orijinal olduğunu yazıyorlar, değilse genellikle hiç bir şey yazmıyorlar. yukarıda da yazıldığı gibi fiyat zaten gerçeği çakmadan ayırt etmene yarıyor. bir de satıcının profiline bakmalısın,müşteri memnuniyeti ne kadar, kaç satış yapmış önemli faktörler. zaten ödediğin para, bu sitelerde sen ürüne onay verdikten sonra satıcıya ödeniyor, yoksa sen malı geri gönderiyorsun ve paran da hesabına geri dönüyor. tabii burada ürünün açıklamasını dikkatlice okumalısın, satıcı orijinal yazmış mı, eğer yazmamışsa tabii ki sen de çakma malı geri gönderip ben orijinal sandım diyemezsin. satıcıların sahte, ürünlerin çakma olduğu sadece bu tip alış veriş yapmayanların ya da yukarıda yazdıklarıma dikkat etmeyenlerin çıkardığı bir söylenti. ben bu iki siteden de yüzellinin üstünde alış veriş yaptım herhangi bir kötü tecrübem olmadı, ayrıca ben de bu sitelerde arada sırada satış  da yapıyorum ve gerçeğim :)

  • Paylaş
Hangi siteden aldığına bağlı
  • Paylaş
İki saat arasında şuanda tek fark 2. Resimde markanın yazmaması fakat yazanları da mevcut. Siz olsanız aradaki farkı nasıl anlardınız? Veya Zippo çakmakları baz alın artık her yerde varlar birebir aynı görünüme sahipler.
İnternet
İnternet
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6436 Görüntülenme12 Takipçi10 Yanıt