Bilmek istediğin her şeye ulaş

Internet üzerindeki toplulukların gerçek hayatta buluşmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook'ta takip ettiğiniz bir grup/sayfa tarafından düzenlenen etkinliğe katılır mıydınız?

Facebook, toplananı vb platformlarda oluşturulan guruplar artık üyeleriyle toplanmalar, geziler düzenlemeye başladı. Bir çık gurubun benzer toplanmalarına şahit oluyoruz. Bu toplulukların etkinlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz, takip ettiğiniz bir grup/sayfa tarafından düzenlenen etkinliğe katılır mıydınız?Düzenle
Sanırım bahsettiğiniz sosyal medyada oluşturulan topluluklar ve bunların sanal alemden gerçek hayata geçme süreci. Benim bir derneğim var. Ve 2500e sosyal medyadan üyem. Bunların 500 tanesi ile gerçek hayatta buluştum ve şimdi düzenli toplantılar düzenliyoruz. Çeşitli ülke ve şehirlerden geliyorlar. Aynı şekilde üye olduğum topluluklar, kazandığım arkadaşlıklar var. Etkinliklerin ilgimi çekenlerine de elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Bu ne kadar sosyal olduğumuzu göstermiyor mu zaten? Bu siteler dde bu yüzden değil mi? Yararlanmak gerek diye düşünüyorum kısacası :)
  • Paylaş
Facebook'ta absinth/yeşil peri etkinliğine katılmıştım. Yeşilleri giyip absinth içmiştik Taksimdeki bir barda. Gayet eğlenceli oluyor bence.
  • Paylaş
Bence bir internet girişimi olarak faydalı bir model olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de böyle bir internet girişimine ihtiyaç var ve bir eksikliği giderdiğini düşünüyorum. Elbette Türkiye'de böyle bir modelin en büyük problemi insanlardaki güven sorunu olacaktır. İkinci büyük sorunu ise "kalıcı olabilmek" sorunu.

İnsanların sosyalleşmesi ve yeni insanlarla tanışması günümüzde gerçekten eskiye göre daha zor bir şey. Hele de bunu internet üzerinden organize edip gerçek hayatta reel hale getirmek kolay bir iş değil. Bir de tabi her zaman olduğu gibi bir gelir modeli sorusu da var. Şahsi görüşüm, belli ölçüde büyürse gelir modeli konusunda çok sorun yaşamazlar. Zaman içinde gidebileceği noktaları hep birlikte göreceğiz.
  • Paylaş
Birkaç toplanzi.com etkinliğine katılmış biri olarak oldukça başarılı bir girişim olarak görüyorum.
  • Paylaş
Şimdiye kadar tatil organizasyonu için bir kere kurmuş olduğumuz grubun ve mezunlar derneğinin grubunun toplantıları hariç hiçbir toplantıya katılmadım ama kafama uygun insanların katılacağı bir toplantı bir de içkili bir mekanda olursa katılmamam için bir neden göremiyorum.
  • Paylaş
kafama uygun insanların katılacağı bir toplantı olabilir...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

424 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt