Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet üzerinden en iyi depolama yapılabilecek ücretsiz siteler hangileridir?

İnternet

Google Drive gerçekten en güzel hizmet. Online Office belgeleri oluşturabiliyorsunuz ve ortak çalışmalarınızda bunları kullanabiliyorsunuz. Office içinde sunulan fonksiyonlar gerçekten iş yaşamında kolaylık sağlıyor. Bunun yanında Driver eklentisini bilgisayarınıza kurarak eş zamanlı senkronizasyonu mümkün kılıyor. FTP üzerinden size upload olanağı sağlıyor.
  • Paylaş
SkyDrive ve Google Drive en iyi iki hizmet.

Her ikisinde de Windows Masaüstü uygulaması var ve birbirinden pek farkları yok.
Android uyuglaması olarak da SkyDrive uygulamasının Google Drive uygulamasına göre avantajı ögelerin indirilebilir olması. Google Drive uygulamasında ise çevrimdışı kullanım özelliği var fakat dosyalara erişebilmek için yine Google Drive uygulamasını açmak gerek, kaldı ki bu telefona indirme kadar pratik olmuyor.

Web ofis uygulamaları her iki hizmette de var fakat Microsoft'un Office programlarındaki tecrübesi web uygulamasına da yansımış. SkyDrive'ın office uygulamaları oldukça kullanışlı ve daha fazla özelliği destekliyor. Google Drive office konusunda işinizi az çok görür fakat SkyDrive kadar başarılı olduğunu söylemek zor.

SkyDrive
İnternet
Google Drive
İnternet

Ücretsiz drive hizmeti seçimindeki en önemli etken ise kuşkusuz sunulan depolama alanı.

SkyDrive 7 Gb'lık veri alanı sunuyor. Google Drive birkaç ay öncesine kadar 5 Gb'lık veri alanı sunarken, Picassa ve Gmail hizmetlerindeki depolama alanlarını tek bir alan haline getirdi ve Gmail+Picassa+Drive hizmetleri için toplam depolama alanı 15 Gb oldu.
  • Paylaş
SugarSync de geçtiğimiz yıl sonunda "Search" özelliğinin eklenmesi ile (zaten tüm mobil cihazlar ve Mac desteği vardı) online storage olarak değerlendirilebilecek güzel bir alternatif olmaya devam ediyor. sugarsync.com
  • Paylaş
Bir kaç aydır ücretli olarak Drop Box kullanıyorum, tüm işimi online yedekliyorum ve çok da memnunum.
  • Paylaş
5

İlginc Adam, Ne kadarlık veri alanı veriyor? Ücreti ne kadar?

Şaman, Ben 100GB için aylık 9,99$ ödüyorum.

İlginc Adam, Bence süpermiş. Yedeklemeyi manuel mi yapıyorsun yoksa otomatik ayarları var mı?

Şaman, Tüm D:'yi Dropbox'a tahsis ettim, yani oraya ne kaydedersem Dropbox bağlantı bulduğu anda yedekliyor.

Şaman, Fiyat olarak iyi mi bilmiyorum ama benim sektördeki senyor mühendisler bile kullanmayı becerebildiklerinden Dropbox'u tercih ettim doğrusu. Dahası istediğiniz kişiler ya da firmalarla paylaşabileceğiniz klasörler açıyorsunuz ve diğerleri de sizin drop'unuzu kullanarak sizinle veri paylaşabiliyor. Muhtemelen bu özellikler ve dahası diğerlerinde de vardır. Dropbox'da da muhtemelen dahası vardır ama yedekleme ve paylaşım seçenekleri zaten ihtiyacımı karşılıyor.

  • Yandex Disk
  • DropBox
  • SkyDrive
belli bir miktarı ücretsiz kullanıma açık.
  • Paylaş
Peki ya fotoğraf depolamak için kullanabileceğim ücretsiz güvenli bir site var mı? Gündüz Ayar (@applesafari) Burak Işık (@burakiik) Hüsnü İşleyen (@slyn)
  • Paylaş
2

Gündüz Ayar, Flickr, Pinterest veya Imageshack

Sevgiseli, Türkçe yok mu? Ama başkalarıyla paylaşmayacağım sadece saklamak için istiyorum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1405 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt