Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet üzerinden mobilya alırken nelere dikkat etmek gerekir?

İnternet üzerinden Ferforje yatak siparişi vermiştim.
Tavsiye olarak ilkin; mobilyanızı kullanmayı düşündüğünüz alanın ölçüleriyle siparişini vermeyi düşündüğünüz ürünün ölçülerin dikkat etmek olsun derim.
Sonrasında ürünün rengi ve seçtiğiniz modeli belli eden ürün kodunu bir yere not almanız ve siparişinizi vermeden önce ürün yetkilisiyle bu bilgileri ve stok, kargo, teslim sürelerini teyit etmeniz önemlidir.
Ayrıca garanti ve kurulumun kime ait olduğunu da öğrenmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca mutlaka ürün tesliminde ürününüzün rengi ve parçaları başta olmak üzere yukarıda saydığım dikkat edilesileri kontrol edip, teslim belgesini öyle imzalamanızı öneririm.
  • Paylaş
İnternet üzerinden kıyafet , cd , kitap satın alabilirmiş gibi geliyor . Fakat böylesine büyük eşyalar sanki alınmaması gerekiyormuş gibi geliyor.
  • Paylaş
1

Feyzi Erdem, kıyafeti denemeden almak daha yanlış değilmi. mobilyayı görüyosun, ölçüsünü biliyosun.

Büyük çaplı eşyaları mağazalarından temin etmenizde fayda var. Mutlaka canlı olarak görmelisiniz. Fotoğraftaki eşya ile gerçekteki eşya çoğu zaman birbirinin aynısı olmayabiliyor. Çünkü fotoğraftaki görüntünün manipüle edilebilmesi mümkün.
  • Paylaş
Bazı şeyler inetren üzerinden alınmaz diye düşünüyorum. Bunların başında mobilya gelir.yerinde gidip görmeli özelliklerini bizzat satıcıdan dinlemelisiniz..internetteki mobilyayla size gelen mobilya bambaşka olabilir bu da iade konusunda sıkıntılar yaratabilir. .
  • Paylaş
1

Feyzi Erdem, burada haklısınız, doğru ürün gelse dahi herkesin vücut yapısı aynı değil ve oturma alışkanlıkları çok farklı. Özellikle çalışma koltuğunuzu alırken bence denemelisiniz.

Artık internet alışverişinde bilinçli bir toplum haline geldik. Beğendiğimiz büyük çaplı eşyaları daha uygun fiyata bulabilme düşüncesi bizi internet alışverişine yönlendiriyor. Ürün özellikleri sizi tatmin ediyor istediğiniz ürün o ise alacağınız yerden kargo garantisi istemeniz yeterli olacaktır. Birde kargo teslimatında kontrol yapıp öyle ürünü kabul ederseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.
  • Paylaş
1

Sibel , İNTERNETDEN ALMAM Kİ

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

80 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt