Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnterneti kullanan herkesin girdiği zaman kendi konusunu açıp birşeyler paylaşabileceği (tabi yönetici onayını aldıktan sonra) site kurmak istiyorum. Wordpress bu iş için uygun mudur?

Wordpress bu iş için uygunmudur? Herkese yazar izni verip ben onayladıktan sonra yayınlanabilirmi? İleride de uzman kişilerin eklenip hem kendilerine sorular sorulabildiği hemde kendilerinin açılan konulara yorumlar yapabildiği bir siteye dönüştürmek istiyorum. Sizce en uygun yol nedir?Düzenle
Böyle bir projeyi düşünmeniz çok güzel.
Size bir kaç sorum olacak.
Neden böyle bir sistem kurmak istiyorsunuz?
Ve ben sisteminize üye neden olmalıyım.
Ya da Neden yazar olmalıyım?

Paylaşımda bulunduğunuz konular internetten ulaşması zor ve farklı bilgiler içerecekse size başarılar dilerim.
Ticari gelir için yapıyorsanız wordpress, hantal çalışma sistemi, bir çok eklentiye ihtiyaç duyması vs göz önünde bulundurulduğunda yanlış seçim olur.
Hobi olarak bilgi paylaşmak için ise ve kullanıcıların yazı paylaşmak için wordpress panelini sıkıntı etmeyecekse wordpress ile şansınızı deneyebilirsiniz.
Wordpres sistemler ile çok çalışmış biri olmama rağmen imkanınız var ise böyle sistemi kendiniz ufak rakamlara yaptırabilirsiniz. Sade üye giriş ekranları, yazı giriş alanları daha hoş ve kullanışlı olur.
  • Paylaş
Wordpress kullanım kolaylığı ve açık kaynak koduna rahatlıkla müdahil olabileceğin bir altyapı ile güzel bir seçenek gibi görünebilir, ancak...
Yoğun kullanıcı akışı yaşandığında, anlık kullanıcı sayısının yükseldiği zamanlarda sunucuyu ziyadesiyle zorlamaya başlar. Yani ilk başta uygun bir seçim gibi görünse de, geliştikçe ihtiyaç duyacağı sunucu maliyeti başını ağrıtacaktır.
Benim genellikle tercihim doğru bir akış diyagramı içinde planlı ve programlı bir altyapının oluşturulması şeklinde oluyor. Evet, daha maliyetli ve zahmetli, ancak sonradan çıkacak problemlerin önlemlerini önceden alabiliyorsun.
  • Paylaş
Deneyip görmek için wordpress kolay bir yöntem. Wordpress sitenizi daha sosyal hale getirmek için bbpress.org/ eklentisini kurabilirsiniz.
  • Paylaş
Bu sorunuza istinaden;

1- Sohbet sitelerindeki "kanal açma" olayından farkı nedir?
2- Herkes kendi konusunu açarsa konu çöplüğüne dönüşürse?
3- Facebook sayfa/grup mantığından farkı nedir?

Yani insanlar facebook'ta gerek gruplar ile gerekse de sayfalar ile kendi konusunu oluşturup birşeyler paylaşabiliyor sonuçta.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

121 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt