Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternetin 30 dakika kesintiye uğradığını düşündüğümüzde bunun küresel ekonomiye nasıl etkisi olur?

Sayın Devrim Güren (@devrimguren) 'e de katılmakla beraber. Eğlence olsun diye bir de iş gücü türünden hesapladım, eğer bir milyar kişinin ekonomik olarak İnternet'e bağlı olduğunu farz edersek yarım saatlik çökme, yaklaşık 32000 kişinin emekliliğe kadar harcayacağı iş günleri kadar iş kaybına neden olur. C: Bağımlılar 3 milyar olsa bayağı bir soy kırım gibi olurmuş...
  • Paylaş
Bi dünya çocuk olur :) ekonomiye can gelir. :)
  • Paylaş
Bunu kafadan cevaplayamayız. 30 dakikalık verileri elimizde olursa değişik sektörlerdeki iş kollarının, buna bağlı bir yorum getirebiliriz. Eğer 30 dakikalık kaybın telafisi gerçekleşiyorsa o zaman bir kayıp olmaz bile diyebiliriz. Ama diyelim ki borsanın kapanmasına 30 dakika kalmış ve kesilmişse işte o zaman o gün için borsa kayıpla kapanabilir. Ama yine de net bir cevap verilemez bu soruya..
  • Paylaş
Tüm kazancın internet tarafından sağlanmadığı kesin olduğu gibi 30 dakika için bile olsa internet olmadığı zaman, internet tarafından işletilen bütün hisse senedi piyasaları büyük ölçüde etkilenir. Hemen hemen her yatırımcı bu durumdan payını alır ve böylelikle küresel ekonomi de gerilemeye başlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

707 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları