Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternette çok fazla oyun oynayan birisiyim. Bu durumdan kurtulmam için neler yapmam gerekiyor?

Reel olarak bazı hobiler bulabilirsin. Müzikle ilgilenmeni tavsiye ederim, herhangi bir enstrüman olabilir. Internet üzerinden oynanan oyunlar, hatta genellikle tüm oyunlar, bir süre sonra sıkıcı hale geliyor. O yüzden bence şu an internet oyunlarına ayırdığın zamanın yarısını başka reel bir aktiviteye ayırmakla başlayıp, zamanla süresini iyice azaltabilirsin.
  • Paylaş
Bir zamanlar ben de çok fazla oyun eğilimi olan biriydim lakin bir süre sonra kendisini tekrarlayan olaylar zinciri olduğunu, vaktimi boşa geçirdiğim ve benden bir şeyler eksilttiği düşüncesiyle soğudum ben oyunlardan. Onun yerine arayüz tasarım ve geliştirilmesine yöneldim ve kendimi olabildiğince geliştirdim, daha sonra birden İnternet'te değer yaratmak benim için heyecan verici bir durum haline gelmeye başladı, araştırdım, izledim, dinledim, sordum ve kendimi geliştirmek için binlerce kaynak, onlarca kitap okudum ve insanlarla tanıştım. Proje yönetimi, iş geliştirme, pazarlama gibi alanlarda kendimi geliştirmek için her gün daha fazla uğraşıyorum ve beni hedefime daha hızlı adımlarla ulaştırdığını düşünüyorum.

Sen de değer yaratmak, bir şeyleri değiştirmek, faydalı olmak istiyorsan bir an önce düşüncelerini değiştirmeli, oyun aleminden sıyrılıp daha faydalı işlere soyunmalısın. Ben sen de arayüz geliştir, girişimci ruhunu geliştir diyemem herkesin sevdiği, hoşlandığı şeyler farklıdır sen de sevdiğin şeyi bul ve üzerine titre, sevgiler :)
  • Paylaş
Mesela spor da yapabilirsin veya arkadasın dediği gibi müzikle de ilgilenebilirsin etrafına bakarsan bir çok alternatif var bunları değerlendirmenin senin için faydası var .
  • Paylaş
Ciddi olarak ilgileneceğin bir iş de bulabilirsin. Sana para kazandıracak bir iş olabilir.
  • Paylaş
Ilımlı geçiş süreci adına, evden oturup tek başına oynamak yerine, arkadaşlarınla aynı fiziksel ortamda oynayabileceğin oyunlara geçebilirsiniz. Bu sayede fiziksel dünyaya geçişiniz başlamış olur. Bu arkadaşlarla ara sıra başka etkinlikler de yapmaya başlarsınız yavaş yavaş olay çözülmüş olur.
Katı geçiş istiyorsanız, kapatın oyunları, uzun bir süre hiç yokmuş gibi davranmayı deneyin.

Durum gerçekten ciddi ise, başa çıkamıyorsanız, bir çok özel psikoloji merkezinde "İnternet Bağımlılığı" tedavileri başladı; onları çekinmeden deneyebilirsiniz. Devlet hastanelerinde bunun için özel bir birim var mı bilmiyorum.

Ben bazı dönemlerde biraz çok oynarım, bazı dönemlerde de hiç oynamam.
  • Paylaş
Kendini belirli bir alanda kişisel gelişime adayabilirsin. Ya da çalışıyorsan işinle ilgili bilgi birikimi ve gelişimi yap, öğrenciysen zaten yapman gereken açık ve net.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1428 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt