Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternette karşılaştığımız ücretli SEO çalışmaları insanların ne kadar beklentilerini karşılar?

Sorunuzu örneğinizden yola çıkarak cevaplayayım:

Vakti zamanında Webtures'te SEO Uzmanı olarak görev almış birisi olarak söylüyorum ki, örnek olarak verdiğiniz çalışma işe yarıyor. Açıklamalardan da anlayabileceğiniz gibi, çalışmalar 4 ay gibi bir zaman içerisine yayılarak yavaş yavaş ve etkili bir şekilde gerçekleştiriliyor. Linkleri ekledikleri bloglar ve sosyal medya hesapları tamamen kendilerine ait hesaplar oluyor. Ayrıca her çalışmada farklı makaleler kullanılarak özgünlük sağlanıyor. Bu şekilde gerçekleştirilen paket çalışmaları sağlıklıdır ve Webtures'in yanı sıra bu hizmeti bu kadar kaliteli bir şekilde veren yalnızca birkaç firma daha bulunmaktadır. Örneğin: Eloxy Internet Solutions

Forumlarda kişilerin sattığı paketlerde ise hemen hemen hepsi aynı kaynakları kullanıyorlar ve kısa süre içerisinde binlerce link ekliyorlar. Bu da doğal olarak arama motorlarının dikkatini çekiyor ve kısa bir süre sonra sitenize ceza kesiliyor.

Kişilerden paket aldığınızda elbette daha ucuza geliyor ancak siteye olumsuz bir etki yaptığında da geri dönüşü için çok daha fazla bir ücret ödemeniz gerekiyor. Örneğin günümüz piyasasında, bir siteyi çok basit bir kelimede bile sandbox'tan çıkarmak için 1000TL gibi bir ücret isteniyor. Kaybedilen zaman ise parayla bile geri gelmeyecek kadar değerli oluyor.

Kısacası: Off-Page SEO, SEO'nun en değerli bölümüdür. Bu sebeple link paketleri de arama motorlarında yükselmek için SEO'nun olmazsa olmazlarındandır. Ancak paket alırken, alacağınız paketin ne kadar sağlıklı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Paylaş
Kısa vadede bişiler yapabilir ama eğer inandığınız bir projeniz varsa o riski göze almanızı tavsiye etmem...
  • Paylaş
Soru sorarak backlink almak için buraları kirletiyorsunuz ya ona yanıyorum. :)
  • Paylaş
En kötü ihtimalle on-page hatalarınız düzeltilmiş olur.
  • Paylaş
Ücretli Seo çalışması yaptırmıştım sitemiz için. Öncelikle sitemdeki hatalar düzeltikten sonra bu işe başladık. Bu konuda da seohocasi sitesinden yardım almıştık sitenizin durumuna göre farklı çalışmalar izlenerek yürütmüştük. Burada da çalışmalar gösteriliyor gerçekten beklenti istiyorsanız tavsiye ederim seohocasi.com/? S=seo+çalışması
  • Paylaş
Backlink paketlerinden söz ediyorsanız, forumlarda 5-10 TL'ye sunulan bu hizmetlerin pek faydası olmuyor. Ancak güçlü ve güvenilir firmalar tarafından sunulan SEO hizmetlerinin faydası mutlaka olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1032 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt