Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternetteki sosyal paylaşımların artışı insan ilişkileri arasındaki gizemi yok mu ediyor? Bu sizce iyi bir şey mi?

Kesinlikle evet.İnsanların ilgi alanlarını,yaptıkları şeyleri,gittikleri yerleri dakikalar içinde öğreniyoruz.İnsanların birbirini tanıma süreci biraz kısalıyor böyle.Hem yüz yüze gelince de konuşacak bir şey kalmayabiliyor.Bu aynı zamanda kişinin internette ne kadar paylaştığına bağlı ama birini tanırken duyulan o eski heyecan kalmadı bence.

  • Paylaş
Katılıyorum. Kişiyi tanıma süreci sosyal medya üzerinden oldukça kısalıyor. Tabi yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinmek için sosyal medyaya bağlı değiliz. Bunun için sokağa çıkmalıyız.

Ev ortamında freelance çalışan bir yazılımcı olarak son zamanlarda sosyalleşme ihtiyacı için sosyal medyanın ne kadar sanal ve bunaltıcı olduğu gözümün içine sokulduğu bir dönemde kendimi mesleğimle ilgili 2 etkinlikte buldum. Sokaktaydım dışarda. Bu etkinliklerde yeni meslektaşlarımla, şirket yöneticileri ile tanıştım. Yol boyunca bir sabah komşum beni metroya kadar arabasıyla bıraktı. Farklı insanlar da vardı sohbet ettik tanıştık. Dışarıda yürürken japon bir turist fotoğraf makinasını uzattı ve galata köprüsü manzaralı bir fotoğraf çektim kendisi için. Gülümsemesi bile üzerinizdeki o sanal, negatif olumsuzluğu kaldırıyor. Çok digital olduk. Yaptığımız iş ve çalışma şeklimiz bizi buraya daha çok mahkum etse dışarıya adım atmak bizim elimizde.

Sırf sosyalleşmek için inploid ofisini ziyaret etme planım bile var takvimimde. Sıkılınca gel dedi serkan :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

542 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt